Bydlení

Připravte svá okna na léto včas. Venkovní žaluzie jsou chytrou volbou pro každou domácnost

Léto se kvapem blíží, což je jistě pro většinu z nás dobrá zpráva – opět nás čekají dovolené, odpočinek, relax a příjemné teplé počasí, které je o tolik pozitivnější než zimní plískanice. Jenže má to i své nevýhody. Letní vedra nedělají dobře nikomu, a zejména v domácnostech může být skutečně náročné udržet pohodovou teplotu na běžné aktivity. Co s tím?

V létě totiž také hrozí, že se domov přehřeje natolik, že i v noci v něm budou panovat tropické teploty a vy se nevyspíte. Jde tomu nějak zabránit? Řešením mohou být venkovní žaluzie.

Proč vybrat právě venkovní žaluzie?

Možná si říkáte, že máte přeci ty klasické na oknech, tak k čemu předokenní? Důvod je skutečně prostý – ty venkovní jsou až desetkrát efektivnější v boji proti slunečnímu záření a souvisejícímu teplu. Předokenní žaluzie dokážou zadržet až 94 procent tepelné energie. Teplo tedy takto vůbec nevstupuje do interiéru, ale je zachyceno venku a vy si doma můžete nadále užívat příjemné teplotní podmínky.

Přizpůsobte si je vlastním potřebám

Předokenní rolety jsou nejen efektivnější ve své účinnosti, ale nabízí stále velmi široké možnosti přizpůsobení měnícím se podmínkám. Kdykoliv můžete například dle vašich potřeb naklápět lamely, takže můžete množství slunečního záření regulovat zcela dle vlastních potřeb a preferencí.

Komfortní ovládání

Tato stínící technika zajišťuje mimořádný uživatelský komfort. Můžete si totiž vybrat způsobu ovládání, který vám bude vyhovovat. Dnes se nejčastěji volí motorizované žaluzie, které můžete ovládat jediným stisknutím tlačítka. Můžete jej například umístit na zeď a stejně jako zapínáte a vypínáte světlo budete moci také ovládat zastínění své domácnosti.

Kromě vypínače lze využít také možnosti dálkového ovládaní. Tak se dá ovládat zastínění doslova v celém domě a ani nemusíte opustit pohodlí vaší pohovky. Regulovat můžete všechny zaráz, ale také si vybrat konkrétní místnost, kde chcete žaluzie vytáhnout nebo zatáhnout. Stínící techniku je možné zahrnout i do systému chytré domácnosti. Pak je možné žaluzie ovládat prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu či tabletu nebo ji plně automatizovat.

Rolety mohou být také osazeny slunečními a větrnými čidly. Podle toho mohou automaticky regulovat své natočení přesně dle vašich požadavků, které jste určili v nastavení.

Jak na výběr barvy?

Před nákupem by měl zákazník zvážit nejen technickou stránku věci, ale také barevné provedení. Může se to zdát jako čistě estetická záležitost, ale není to tak. Z vhodně zvolené barvy lamel můžete skutečně značně profitovat. Pokud si zvolíte tmavší odstíny, vstoupí do místnosti vždy méně světla. To může být výhoda například při instalaci do ložnice, kde často  usilujete o zajištění maximálního zatemnění. V jiných místnostech ale může být výhodou zvolit lamely, které světla propustí více, ale budou stejně dobře bránit pronikání tepla. Samozřejmě je dobré pamatovat i na to, aby byly žaluzie sladěny s celkovým exteriérem. Vyplatí se myslet například na barvu dveří nebo garážových vrat.

Uspořte na nákupu i provozu

Je jasné, že žaluzie mohou být skvělou cestou nejen k tomu, aby vám do domácnosti nepronikalo zbytečné světlo a teplo. V zimě naopak mohou pomoci ušetřit, a to ne nevýznamně. Úspora energií může být skutečně značná, a proto se z dlouhodobého hlediska instalace určitě vyplatí. Zejména pokud si pořídíte plně automatizované zastínění, je možné dosáhnout skutečně vysoké optimalizace a maximálních úspor. V letních měsících totiž nebudete potřebovat klimatizaci a v zimě zase tolik neprotopíte.

Instalaci takových rolet finančně podporuje také dotační program Nová zelená úsporám. I díky němu můžete získat stínící techniku za přijatelnějších finančních podmínek. Zkuste i vy zjistit, zda by se vám taková investice nevyplatila.

Zdroj obrázků: LOMAX

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Připravte svá okna na léto včas. Venkovní žaluzie jsou chytrou volbou pro každou domácnost