Půdní schody Fakro

0
140

[dropcap]S[/dropcap]tavební praxe ukazuje, že půda patří k místům, které nebývají prostorově příliš využívány. Je to škoda, protože právě půdní prostory můžou vyřešit mnoho problémů s nedostatkem skladovacího místa na nepotřebné, nebo nepříliš často používané, věci.

Jedním z důvodů, proč jsou půdní prostory málo využívány, je špatný přístup do těchto míst. Málokdo je ochoten postavit na půdu pevné schody, které trvale „ukousnou“ obytný prostor v domě. Naštěstí existuje elegantní řešení a v tomto článku vám prozradíme, jak půdu efektivně zpřístupnit.

screen-topokno

Výsuvné půdní schody vyřeší vaše problémy

Společnost Fakro se specializuje na výrobu půdních schodů, které jsou rozkládací. V praxi to znamená, že složené schody jsou součástí stropu prostřednictvím poklopu, který můžete kdykoliv jednoduše otevřít. Po otevření se schody na půdu rozloží a vy můžete pohodlně vystoupat na půdu.

Hlavní důvody, proč si pořídit půdní schody od společnosti Fakro

[starlist]

 • dřevěné schody ze severské borovice
 • termoizolační poklop
 • protipožární vlastnosti
 • madlo a protiskluzové stupně
 • minimální náročnost na prostor při rozkládání
 • teleskopická tyč pro snadné rozložení a složení
 • rychlá montáž do stropu

[/starlist]

Půdní schody Fakro se nabízejí v různých provedeních a proto si můžete vybrat, zda potřebujete protipožární provedení, kolik dílů mají skládací schody mít, jestli si přejete krycí lišty nebo odlehčovací mechanismus. Barva poklopu může být bílá nebo béžová a v nabídce jsou různé výšky rozkládacích půdních schodů Fakro. Každý model vysouvacích půdních schodů má termoizolační poklop proti ztrátám tepla a bezpečné protiskluzové provedení.

Vzhledem k tomu, že jsou schody vyrobeny ze dřeva, tak nehrozí, že v případě jejich rozložení naruší svým provedením interiér domu. Materiál ze severské borovice vám neudělá ostudu ani před přáteli a ve srovnání s obvyklými kovovými materiály se jedná o velmi elegantní a praktické řešení přístupu na půdu. Výsuvné půdní schody si můžete zakoupit v internetovém obchodě topokno.com.

Nenechte si ujít ani další zajímavé produkty

Vedle půdních schodů Fakro vám můžeme doporučit i střešní okna, které najdete na eshopu topokno.com hned od několika výrobců.

Jedná se o střešní okna:

[checklist]

 • Fakro
 • Velux
 • Roto
 • Suntek
 • Rooflite
 • Dakea
 • Balio

[/checklist]

Právě široký výběr střešních oken je velmi zajímavý, neboť si můžete vybrat nejenom okna s různým designem, ale také zárukou, která se podle jednotlivých výrobců pohybuje od 5 až do neuvěřitelných 20 let! Při výběru střešních oken jsou důležité rozměry, které určují množství světla procházejícího do interiéru. Důležitou roli hraje tepelná propustnost skla, přičemž platí, že čím kvalitnější provedení zakoupíte, tím více ušetříte na nákladech za vytápění.

[box type=“info“ ]
Šetřit se nevyplatí ani na možnostech ventilace, neboť ventilační klapka je šikovnou možností, jak mírně větrat a současně nemít otevřené střešní okno. Další zajímavou vychytávkou je spodní ovládání střešního okna, jenž nabízí například značka Velux. Jedná se o pohodlné otevírání, které využijí nejenom lidé menšího vzrůstu, ale tako všichni, kdo mají omezenou hybnost. Praktické využití spodního ovládaní se dále pořizuje u střešních oken, které jsou montovány do větší výšky.
[/box]

Na střešní okna patří kvalitní rolety nebo žaluzie, podle vašich preferencí. Také v tomto případě na topokno.com uspějete, neboť v nabídce jsou kvalitní rolety a žaluzie od renomovaného výrobce, značky Suntek. Žaluzie a rolety můžou oživit interiér, protože se vyrábějí v několika barevných provedeních. Vedle dekorační funkce plní hlavně praktickou roli, neboť pomáhají jak se zastíněním interiéru, tak s regulací teploty v místnosti. Samozřejmostí u rolet a žaluzií Suntek je záruka, která je nastavena na 2 roky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno