Schodiště jako dominanta prostoru

1
290
schodište

Pokud nejste majitelem přízemního bungalovu, neobejdete se ve svém domě bez pořádného schodiště. Schody v dnešní době už nemusí být jen účelné, ale mohou být i krásnou a nepřehlédnutelnou dominantou prostoru.

schodiště

Tvar i použitý materiál lze  přizpůsobit téměř jakýmkoliv požadavkům či fantazii. Omezením však zejména ve starých domech zůstává prostor, který máte k dispozici. Poněkud otevřenější možnosti mají majitelé novostaveb, kteří mohou dát schodišti větší prostor a udělat z něj krásný a nepřehlédnutelný doplněk interiéru.

Dnešní  schodiště může být krásné, elegantní, odpovídat posledním módním trendům, ale nikdy byste neměli zapomínat na bezpečnost.

Pokud tedy plánujete rekosntrukci schodiště nebo stavíte nový dům, myslete nejen na současné, ale také budoucí požadavky a potřeby své rodiny. Bezpečnost použitého materiálu na schodiště zvažte zejména s ohledem na malé děti nebo staré lidi.

Stejnou pozornost jako samotnému shcodišti, věnujte také madlu. To by mělo být opět v první řadě bezpečné a dostatečnou oporou při chůzi. Madlo by mělo ladit se zbytkem schodištní konstrukce a mělo by být příjemné na dotek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno