Bydlení,  Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Šetříme – jak ušetřit při praní prádla?

Člověk dnes hledá snad všechny možné způsoby, jak ušetřit. Možná je to jen pár korun, možná několik stovek. Když se to sečte u dvou a více věcí, pak už můžete vycházet do tisícovky a víc. Máte ovšem pocit, že už tak šetříte a není v podstatě ani kde? I když si to myslíte, stále můžete mít doma skryté rezervy, které je škoda nevyužít. Peníze můžete šetřit i při praní prádla.

Pereme prádlo

Když perete prádlo, pak není už kde šetřit. Pračka musí na elektřinu jet, to nejde jinak. Prášek do ní koupit musíte. Vodu taky použít musíte. Kde tedy je možno šetřit? Určitě nějaké to místo najdete. Zejména, pokud máte menší děti nebo velkou rodinu, kde se pere několikrát do týdne, je důležité myslet ekonomicky.

Pořiďte novou pračku

Jestli chcete šetřit, vezměte to od podlahy. Respektive od pračky. Ideálně, aby vaše pračka byla označená A+++ možná i výš. Takové pračky mají nízkou spotřebu vody i energie. Jestliže perete třikrát týdně, nová pračka oproti té staré může ušetřit 700 korun ročně. Navíc nové pračky mají spoustu funkcí navíc, takže odložíte start, nastavíte si praní a podobně.

Vždy plný buben

Prát? Jedině s plným bubnem. Jestliže vsázíte na výběr pračky, pak se zaměřte na spotřebu vody a také na to, jak velká pračka je. Někdo je sám nebo jsou jen dva, takže využijí menší velikost pračky než tříčlenná rodina.

Správný prací prášek

I v tomto ohledu můžete šetřit. Jestliže chcete přidat do prádla bělidlo, je to krok zbytečný. Prádlo nebude víc čisté, jen bílé. Prášek kupujte takový, který není jen levný, ale také takový, který dobře vypere prádlo. Levný, ale nekvalitní prášek se v konečném důsledku prodraží. Můžete oblíbený prášek kupovat ve slevě, kdy taky ušetříte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *