Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Shromaždování věcí – co by zde rozhodně nemělo patřit? 1

Ať už je byt či dům malý, chcete jej mít útulný a krásný. Nijak jej nechcete zatížit věcmi, které by to interiéru nemusely patřit, ale nevyhnete se tomu. Věci se vám v domácnosti hromadí, vy si je necháváte, možná vědomě, možná nevědomě, ale časem může být interiér přeplácaný a neodpovídá té filozofii, kterou jste chtěli ve své domácnosti udržet. Musíte udělat čistku a vyhodit vše, co nepotřebujete. Jak tedy neshromažďovat některé věci? Přeci se mohou hodit, krabice, různé věci, které je škoda vyhodit nebo oblečení typu – do toho jednou zhubnu.

Čeho se v interiéru zbavit?

Hodláte se pustit do vyklízení a uklízení a chcete to vzít jedním vrzem? Vše proberete, přeberete a popřemýšlíte, zda to skutečně budete potřebovat či nikoliv. Po protřídění věcí máte dobrý pocit. Situace se, ale může opakovat za pár měsíců znovu. Jak předejít shromažďování věcí a co je dobré doma rozhodně nenechávat?

Potraviny po minimální trvanlivosti

Hromadit potraviny v domácnosti je naprosto běžné, i když chcete, tak se toho prostě nezbavíte úplně. Někdy totiž chybí při vaření zrovna mouka nebo sůl a nikde nic. Věci se postupně zastrkávají dozadu, kde na ně nevidíte, zapomínáte na ně a datum spotřeby postupně exspiruje. Minimální trvanlivost nepodceňujte a najdete-li nějaké takové produkty, bez milosti je vyhoďte.

Nefunkční věci

Máte doma staré baterky, které už nefungují? Fén, který se přehřívá nebo funguje jen chvíli? Staré telefony, monitory a podobně? Všechno, co nepoužíváte déle než rok nebo co nefunguje, je dobré vyhodit. Nač doma zabírat místo něčím, co nepoužíváte?

Stará kosmetika

Otevřete kosmetický kufřík a v něm najdete dvě a více řasenek, které jsou napůl suché, drolí se? Make-upy, které jsou moc tmavé, moc tekuté nebo prošlé? Staré krémy na ruce, krémy na obličej, šampony na vlasy a další a další přípravky? Na co vám doma budou zabírat místo v koupelně? Pryč s nimi!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.