Bydlení,  Interiér

Shromaždování věcí – co by zde rozhodně nemělo patřit? 3

Ať už je byt či dům malý, chcete jej mít útulný a krásný. Nijak jej nechcete zatížit věcmi, které by to interiéru nemusely patřit, ale nevyhnete se tomu. Věci se vám v domácnosti hromadí, vy si je necháváte, možná vědomě, možná nevědomě, ale časem může být interiér přeplácaný a neodpovídá té filozofii, kterou jste chtěli ve své domácnosti udržet. Musíte udělat čistku a vyhodit vše, co nepotřebujete. Jak tedy neshromažďovat některé věci? Přeci se mohou hodit, krabice, různé věci, které je škoda vyhodit nebo oblečení typu – do toho jednou zhubnu.

Čeho se v interiéru zbavit?

Hodláte se pustit do vyklízení a uklízení a chcete to vzít jedním vrzem? Vše proberete, přeberete a popřemýšlíte, zda to skutečně budete potřebovat či nikoliv. Po protřídění věcí máte dobrý pocit. Situace se, ale může opakovat za pár měsíců znovu. Jak předejít shromažďování věcí a co je dobré doma rozhodně nenechávat?

Rozbité věci, které nejde opravit

Máte doma varnou konvici, která nefunguje, ale údajně to bude jen v kontaktu? Nebo máte troubu, která pořádně nepeče? Či se vám doma válí staré fotoaparáty, které stejně nevyužijete a ony se časem pokazí? Má cenu je opravovat? Vyplatí se to? Jestliže oprava stojí hodně peněz, přemýšlejte, zda se vám to ve skutečnosti vyplatí. Nebude lepší pořídit nový kousek?

Vzpomínky a věci z minulosti

Máte doma věci jako oblíbené dresy ze střední školy, tajné dopisy ze základky nebo milostné dopisy? Vše pečlivě proberte a nechte si doma skutečně jen to, co považujete za životně důležité. Možná si to občas projdete, ale ta euforie už jen tak nepřijde. Raději se zaměřujte na budoucnost a na to, co se bude dít, co se objeví ve vašem životě. Minulost nechte za sebou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *