Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Slupky z pomeranče – jak je v domácnosti využít? 2

Pomeranče jsou šťavnaté, chutné a mnohdy plné vitamínů, takže je velmi rádi lidé konzumují a to nejen během sezóny. Jde o jedno z nejoblíbenějších plodů jižního ovoce a můžete je konzumovat v mnoha obměnách. Přidávat do výborných a chutných koláčů, přidat si je do jogurtu, udělat z něj poctivý džus, konzumovat jej čerstvý nebo také někomu přijdou k chuti v jídle, kterému dodává zajímavou a nasládlou chuť. Když si dáte svou denní dávku vitamínů v podobě pomeranče nebo pomerančů, pak jej obvykle oloupete. A co děláte se slupkami? Ty končí v koši, možná v kompostu. Existují však široké možnosti využití. Kde mohou pomoci?

Kam s pomeranči?

Dumáte nad tím, jestli slupky z pomerančů vyhodit? Mohou vám v mnoha ohledech pomoci či jen tak zpříjemnit a zútulnit vaší domácnost! Pomerančová kůra má opravdu mnoho možností, kde a jak ji používat. Jaké možnosti aktuálně máte? Kde všude může pomoci?

Úklidový pomocníci

Používáte spoustu saponátů a přípravků, které vám pomáhají při každodenním úklidu? Můžete vyzkoušet univerzální ekologický úklidový prostředek. Neobsahuje chemické látky, vyjde vás na pakatel a velmi příjemně voní a čistí. Co budete potřebovat? Obyčejný, případně bílý ocet a několik slupek z pomeranče. Smíchejte, dejte do lednice, kde necháte několik týdnů pracovat. Občas obsah protřepte. Poté roztok přelijte do nádobky s rozprašovačem a při úklidu použije. Čpavý pach octa vyprchá během chviličky a zůstane jen příjemná pomerančová vůně, kterou si zamilujete.

Boty bez zápachu

Řešíte nepříjemný zápach, který se line z vašich bot? Nosíte je denně, mnohdy dlouhé hodiny a tak je nutné a důležité zabývat se tímto nepříjemným zápachem? Vezměte čerstvou pomerančovou kůru, zabalte do papíru na pečení nebo plátěného sáčku, dejte do bot a nechte působit čtyřiadvacet hodin. Pomerančová kůra do sebe natáhne nežádoucí pachy a zároveň vaše boty provoní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *