Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Šperky – jak je ukládat a neublížit jim? 1

Jste milovníci šperků a všeho, co se leskne? Pravidelně dumáte nad tím, jaký kousek si pořídíte, co se bude hodit k vašemu outfitu a poté dlouho promýšlíte, jaké kombinace k sobě půjdou a jaké naopak už moc ne? Nakupilo se vám mnoho šperků a nyní je čas je začít ukládat? Ideálně lépe, než zavřít do krabice nebo mít vystavené na nočním stolku? Uložit šperky je důležité, protože to může velmi výrazně ovlivnit jejich životnost, vzhled a celkový lesk. Nevíte, jak přesně šperky ukládat a co by jim mohlo pomoci? Vyzkoušejte některé z našich tipů!

Vhodný způsob ukládání

Když někdo řekne šperkovnice, automaticky se vám vybaví ty dětské, ve kterých se točila baletka a hrála hudba? Měly jste podobnou a ukládaly si do ní první cennosti a korálky? Postupem času ženy dostávají cennější kousky, které jim připomenou zásadní okamžiky. První pusu, první rande, první vztah, manželství, děti a mnoho a mnoho dalšího. Máte ve své sbírce cenné i méně cenné kousky a chcete je uložit tak, aby je nic nepoškodilo a neztratili nic ze své životnosti?

Správná šperkovnice je důležitá

Pořídit si kvalitní šperkovnici je důležité. Měla by být polstrovaná kvalitní látkou. Takovou, která nepouští vlákna, ale naopak o vaše šperky pečuje. Dobré jsou takové šperkovnice, které mají zvláštní přihrádky na prsteny, řetízky, náramky, náušnice a podobně. Také je velmi důležité rozmístit šperky podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Zlaté šperky držte u sebe, bižuterii a stříbrné šperky rozdělte.

Jak jednotlivé šperky ukládat?

Prsteny ukládejte do polštářkových přihrádek, náušnice zavěste na správné místo, řetízky pověste nebo je ukládejte vleže, třeba na speciální válec, který je k tomuto ukládání určen. Chcete předejít mechanickému poškození šperků? Pak je odkládejte při práci na zahradě, mytí nádobí nebo čištění a podobně. Materiály reagují na změnu pH pokožky a vůbec celkové zacházení, takže je můžete zbytečně rychle opotřebovat a ony ztratí svůj lesk a vlastnosti.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *