Šperky – jak je ukládat a neublížit jim? 2

0
186

Jste milovníci šperků a všeho, co se leskne? Pravidelně dumáte nad tím, jaký kousek si pořídíte, co se bude hodit k vašemu outfitu a poté dlouho promýšlíte, jaké kombinace k sobě půjdou a jaké naopak už moc ne? Nakupilo se vám mnoho šperků a nyní je čas je začít ukládat? Ideálně lépe, než zavřít do krabice nebo mít vystavené na nočním stolku? Uložit šperky je důležité, protože to může velmi výrazně ovlivnit jejich životnost, vzhled a celkový lesk. Nevíte, jak přesně šperky ukládat a co by jim mohlo pomoci? Vyzkoušejte některé z našich tipů!

Vhodný způsob ukládání

Když někdo řekne šperkovnice, automaticky se vám vybaví ty dětské, ve kterých se točila baletka a hrála hudba? Měly jste podobnou a ukládaly si do ní první cennosti a korálky? Postupem času ženy dostávají cennější kousky, které jim připomenou zásadní okamžiky. První pusu, první rande, první vztah, manželství, děti a mnoho a mnoho dalšího. Máte ve své sbírce cenné i méně cenné kousky a chcete je uložit tak, aby je nic nepoškodilo a neztratili nic ze své životnosti?

Pozor na cenné kovy

Je to až s podivem, ale existují materiály, kterým vadí chemické látky – například kosmetické přípravky, čistidla, parfémy, laky na vlasy a mnoho a mnoho dalšího. Například šperky s perlami nemají rády parfémy nebo laky, takže v kontaktu s nimi ztrácí lesk a svůj vzhled. Máte ve šperkovnici ozdoby, které vytáhnete jen při určitých příležitostech? Není to moc často, takže je nutno správně šperky uložit. Nejlepší je suché a tmavé místo. Třeba plastový pytlíček, který zabalíte do hedvábného papíru a ještě vložíte do pevné krabičky.

Černají vám šperky?

Oxidace je přirozenou součástí šperků a dojde k němu, i když se o šperky staráte jako o vlastní. Lze tomu předejít? Můžete zkusit prevenci, jednou měsíčně vlažnou vodu a pár kapek mýdla. Do této lázně šperky namočte a omyjte. Použijte měkký zubní kartáček, kterým odstraníte všechny nečistoty. Následně šperky přeleštěte bavlněným hadříkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno