Bydlení

Stravte léto na zahradě

Léto nám přináší mnoho výsad a jednou z nich je také možnost trávit čas na čerstvém vzduchu od rána do večera. Léto je také časem na pořádný odpočinek, rekreaci a příjemně strávené chvíle ve společnosti rodiny a přátel. Za pořádným letním odpočinkem nemusíte nikam cestovat. Plnohodnotné léto si můžete užít také na zahradě. Jak na to?

Láká vás představa příjemného posezení, snídaně či oběda na čerstvém vzduchu v obklopení harmonického prostředí vaší zahrady? Čtení knihy v houpacím křesle či vychutnávání si sklenky vína na terase dřevěné chatky či zahradního altánku? Už teď se můžete pustit do příprav vaší zahrady pro tuto sezónu. Vytvořte si z ní ideální místo k odpočinku a rekreaci, za kterými nebudete muset nikam cestovat! Zahrada má potenciál být skutečným místem k odpočinku a relaxaci a nabízí mnoho možností a způsobů, jak si ji zařídit tak, abyste si vytvořili opravdový komfort.

Léto strávené na zahradě je pro mnohé mnohem kvalitnějším a plnohodnotnějším odpočinkem než cestování za hranice, například k moři. Zahrada vám dokáže poskytnout vše, co k odpočinku potřebujete. Přírodní prostředí, rostliny, květiny, zpěv ptáků – to vše mimořádně pozitivně ovlivňuje nejen psychiku, ale i fyzické tělo. Spojení s přírodou je v zahradě mnohem větší, než kdekoli jinde. Tak proč její potenciál nevyužít?

Vytvořte si váš odpočinkový „kout“

K tomu, abyste si na zahradě mohli vychutnávat čas naplno, vám pomůže vytvořit koutek nebo zátiší. Poskytne vám tak útulné místo, na kterém můžete odpočívat, číst knihu, popíjet kávu nebo čaj či konverzovat s vašimi blízkými v příjemném posezení. Jak stvořené pro tento úkol jsou zahradní altány. Altánky se skvěle hodí do zahrady a vytvářejí ideální přístřeší, které vám poskytne nejen místo k sezení, ale také ochranu před silným sluncem či nečekanými přeháňkami. Tak vás od pobytu na čerstvém vzduchu na zahradě nic neukrátí. Altánky se skvěle hodí do každého typu zahrady a dobrou zprávou je, že dnešní nabídka altánků je tak široká, že s výběrem tohoto vhodného pro vás určitě nebudete mít problém.

Pokud máte na zahradě dostatek prostoru, skvělou volbou jsou také dřevěné chaty. Dřevěné chaty totiž nabízejí stejné výhody jako altány, ale zároveň si je můžete přizpůsobit i na možnost přenocování. Zároveň poskytují uzavíratelný prostor. Dřevěné chaty mohou plnit funkci zahradní letní kuchyně, ale také pomocníka při zahrádkářství, místo k relaxaci pro celou rodinu či jako možnost letního ubytování pro vaše hosty (kterým se například nechce domů z grilování).

Váš oddechový koutek si můžete zařídit tak, abyste se v něm cítili co nejpříjemněji. Využít můžete různé zahradní doplňky a dekorace. Oblíbené jsou například houpací křesla, pohodlné venkovní sezení a pohodlí dodají příjemné a měkké polštáře, deky či koberečky. Zvážit můžete také využití květin a rostlin. Oblíbeným a praktickým prvkem jsou vertikální zahrady, které mohou posloužit například jako stěny zahradního altánu, které poskytnou chládek a stín a zároveň v nich můžete pěstovat vaše oblíbené květiny či bylinky.

Dělejte to, co vás baví a naplňuje

Během léta se na zahradě můžete věnovat řadě aktivit. Můžete si vychutnávat sluneční paprsky na lehátku, odpočívat při čtení knihy ve vašem altánku, zvelebovat vaše květiny a rostliny či trávit čas s blízkými například při grilování. Pokud byste chtěli léto na zahradě posunout ještě o něco vyšší level, můžete zvážit pořízení bazénu. Zahradní bazén je možná o něco nákladnější položkou, ale během letních horkých dnů se mu nevyrovná nic. Pokud nemáte dostatek prostoru nebo možností, můžete zvážit alternativu v podobě vnější vířivky, dnes je lze již dostat za přijatelnou cenu.

Přemýšlíte, že byste si rádi vytvořili na zahradě vaši oázu odpočinku, ale nemáte v ní dostatek prostoru? Nemusíte zoufat. I malé zahrady lze využívat plnohodnotně. Zajímá vás, jak lze i malé zahrady udělat velká? Přečtěte si tipy na to, jak zvětšit prostor menších zahrad!

Léto na zahradě nemusí být nuda! Někdy nám samotná zahrada poskytuje mnohem více komfortu a relaxace než dovolená u moře v zahraničí. Zahrada by určitě neměla být podceňována, protože poskytuje mnoho možností, jak v ní trávit čas a odpočinout si. Využijte zahradní altánky či dřevěné chaty, vytvořte si svoji vlastní oázu odpočinku a vychutnávejte si léto na plno!

Zdroj obrázku: Dora Zett / Shutterstock.com

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stravte léto na zahradě