Systémy stínění do vašich oken mohou být opravdu stylové. Jaké vybrat?

0
205
Vertikální žaluzie
Vertikální žaluzie

Možná žaluzie nebo rolety ve vašich oknech považujete spíše za praktický prvek. Nemusí se však jednat čistě o funkční řešení, ale můžete zvolit takové, které bude mít opravdu styl. Velmi zajímavou alternativou klasických žaluzií jsou třeba žaluzie vertikální. Zajímavým osvěžujícím prvkem moderního interiéru mohou být ale také plissé rolety.

Vertikální žaluzie
Vertikální žaluzie

Stylový interiérový doplněk

Klasické horizontální žaluzie se instalují buď zevnitř na rám okna, což je interiérový typ, případně můžete použít také venkovní žaluzie, které jsou velmi moderní, ale zase poměrně nákladnější. Zatímco obě zmiňované varianty ale příliš krásy nepobraly, vy můžete zkusit pojmout žaluzie také jako stylový interiérový doplněk. V tomto případě se vyplatí vsadit na elegantní vertikální žaluzie. Svůj interiér můžete díky nim doladit s ohledem na velké množství atraktivních provedení. Zaujmout vás mohou především žaluzie:

  • Látkové
  • Z dřevěné tkaniny
  • Šňůrové

Látkové provedení můžeme zařadit u vertikálních žaluzií mezi klasiku, ale i ta dokáže být velice atraktivní. Zejména z toho důvodu, že nemusíte vsadit na jednu barvu, ale můžete mít mnoho barevných kombinací díky látkám různých barev. Specialitou jsou žaluzie ze speciální dřevěné tkaniny, která působí velmi luxusní dojmem. Pokud máte rádi co nejmodernější provedení, určitě vás osloví šňůrové žaluzie. Společným jmenovatelem všech typů vertikálních žaluzií je snadná údržba a také velmi jednoduchá obsluha.

Co jsou to plissé rolety?

V úvodu jsme hovořili také o plissé roletách, které rovněž jsou velmi stylovým doplňkem. Nabízejí se v mnoha barvách a vzorech, provedení je látkové a můžete je instalovat jak do klasických oken, tak rovněž na okna střešní. Dokonce umožňují úplné zatemnění. Pokud se rozhodnete zvolit plissé rolety, mezi jejich velkou výhodu patří jednoduchá montáž. Kromě toho budete mít v interiéru prvek, který je veskrze moderní a nemá jej doma každý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno