Bydlení,  Dekorace,  Interiér

Tapeta do vašeho interiéru? Vyzkoušejte jí jako zvýrazňující prvek!

Byly doby, kdy měl snad každý alespoň jednu místnost v domě či bytě vytapetovanou. Taková byla móda, tapety vládly světu. Po čase se dala přednost barvám a všemožným kouzlům, které s nimi zkušení malíři umí dosáhnout. Nyní to vypadá, že se vkus mění a tapeta se opět nenápadně dostává na výsluní. V současnosti se už objevuje v mnoha interiérech, například na jedné stěně jako vhodná dekorace nebo podtrhne zbylou barvu, kterou v interiéru máte. Navíc jsou dnes k dispozici nejrůznější motivy, zpracování a podobně. Tapety už nejsou to, co bývaly. Jakými způsoby můžete tapety použít?

Tapeta jako součást dekorace

Vkusně a hlavně dobře vybraná tapeta umí místnost a prostor skvěle oživit a dodat mu na kráse a moderním vzhledu. Může pomoci rozdělit místnost na jednotlivé sektory, pomoci místnost oživit, dodat jí elegantní a designový styl. Kde a jak může být tapeta použita?

Tapeta za postelí

Oblíbené jsou tapety v ložnicích, kde je nalepíte za postel. Díky tomu může tapeta suplovat výrazné čelo postele, které k posteli sedí a pomáhá ji zvýraznit. Stěna ihned za postelí může být ta pravá. A volit můžete nejrůznější tapety, doporučují se spíše uklidňující barvy, nic ostrého, kontrasty a podobně.

Tapeta za sedací soupravou

Tapeta za sedací soupravou je jedna z nejběžnějších možností. Díky tomu můžete poukázat na celou místnost, zpříjemnit sezení v obývacím pokoji a také celou místnost podpořit atmosférou a dobrou náladou. Barvy volte jemné, korespondující se zbytkem místnosti. Nejlepší je volit barvy teplé, hřejivé, jemné motivy, ne ostré a rovné hroty.

Tapeta do koupelny

Ač si říkáte, že tapeta v koupelně nemá co dělat, ta s voděodolnou úpravou se tam skvěle hodí. Koupelna rázem dostane úplně jiný šmrnc, zde si můžete dovolit různé imitace materiálů, barevné kousky, a podobně. Pokud je koupelna světlá nebo jemně vyladěná, extravagantní tapety jí mohou dodat na kráse a zajímavosti!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.