Tepelná čerpadla pro rodinné domy – výhody, nevýhody

0
153
Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo

V moderní podobě bydlení se začínají s postupem času stále více uplatňovat nejrůznější moderní systémy. Patří mezi ně zcela jistě i tepelná čerpadla. Díky tepelným čerpadlům je možné zvýšit komfort bydlení, ale zároveň i ušetřit nemalé finanční prostředky za energie. Je sice pravdou, že počáteční investice vás může odradit, pokud se však tak nestane, budou mít zcela jistě nahoru pozitiva.

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo

Výhody tepelných čerpadel

Základní výhodou tepelných čerpadel je skutečnost, že díky jejich provozu lze ušetřit výraznou částku za energie. Jinými slovy to na ročním vyúčtování stoprocentně poznáte.

Mezi další pozitiva patří především automatický chod. Zapomeňte tedy na jakékoliv pravidelné starosti. Jediné, na co je důležité myslet, je revize, na kterou si samozřejmě přizvete odborníka.

Obrovským benefitem tepelných čerpadel je jejich široká nabídka. Dá se tedy tvrdit, že jednotlivé modely jsou značně variabilní, neměl by tak být problém zvolit takové čerpadlo, které bude ideální pro konkrétní stavbu, architektoniku a podobu rodinného domu nebo moderní vilky.

Nevýhody tepelných čerpadel

Samozřejmě, tak jako všechno, tak i u tepelných čerpadel se vyskytují nějaké nedostatky, respektive nevýhody. Není jich však mnoho. Jde především o vyšší pořizovací cenu, která se vám však během několika roků určitě vrátí i s úroky.

Dalším nedostatkem může být, zejména u nějakých modelových řad tepelných čerpadel, jejich složitější instalace, která je například u systému země/vzduch doplněna rovněž o výkopové zemní práce.

Vůbec nejrozšířenějším principem tepelných čerpadel je systém voda/vzduch – v těchto případech se jedná o vybavení, které může být dostupné prakticky každému. Pokud uvažujete o pořízení tepelného čerpadla, je to zcela jistě cesta správným směrem. Je ale pouze na vašem rozhodnutí, jaký typ zvolíte, velice důležitá a nezastupitelná je však porada s odborníky, kteří se postarají jak o doporučení, tak i o celkovou montáž, případně o servis!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno