Domů / Komerční články / Teplo krbu, teplo domova. Vychutnejte si nezaměnitelnou romantiku

Teplo krbu, teplo domova. Vychutnejte si nezaměnitelnou romantiku

Ano, je to tak. Plápolající oheň v krbu má zkrátka něco do sebe. A každý, kdo zná topení v krbu, také potvrdí, že teplo od krbu je úplně něco jiného než teplo z ústředního topení. Krby přitom nemusejí být doménou pouze chat a chalup. Čím dál více lidí si je pořizuje také jako doplněk k topení domů.

Krbová kamna

Krbová kamna

Oheň jako zdroj tepla i potěšení

Ať už se rozhodnete mít krb pro zvláštní příležitosti, nebo jím budete chtít reálně vytápět, tak máte v zásadě hned několik možností. Podíváte-li se na prodej krbů na webu, tak je skutečně z čeho vybírat. Mezi typické možnosti, jak si užít teplo plápolajícího ohně, patří:

  • Krbové vložky
  • Krbová kamna

Chcete-li mít krb zakomponován co nejvíce do interiéru, je k tomu ideální využití krbové vložky. Existuje mnoho typů krbových vložek od řady výrobců, které se liší jak systémy spalování, tak výkonem. Nejinak je tomu v případě krbových kamen. Ta jednoduše postavíte kdekoliv a nemusíte nic obezdívat či dělat složitější přestavbu. Krbová kamna mohou být litinová nebo ocelová, ideálně ze silnostěnné kamnářské oceli. Existují jak kamna, která se hodí spíše jako designový doplněk interiéru, tak ta, kterými můžete se vší vážností vytápět a používat je jako primární zdroj tepla.

Pořádek u krbu musí být

Topení v krbu s sebou samozřejmě nese i jedno úskalí. Ne vždy se vám podaří udržet stoprocentní čistotu. Někdy zkrátka ze dřeva vysypete na zem trochu toho smetí, nebo si přinesete nevítaného návštěvníka v podobě broučka. Ze samotného krbu může také během přikládky vylétnout nějaká ta jiskra a tak podobně. Levné krbové nářadí je ideální na úklid nejen kolem krbu, ale také na udržování pořádku v krbu samotném. Občas je potřeba topeniště prošťouchnout nebo vynést popel. O to vše se dokáže správné nářadí ke krbu postarat. Mnohé kousky jsou navíc krásně designové a stanou se pěkným doplňkem interiéru.

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.