Tip na osvěžující nápoj: Zázvorová limonáda

0
195

Zázvorovou limonádu si můžete dopřávat během celého roku, v zimě i v létě. Během zimy umí vaše tělo zahřát a přidáte-li navíc také citron a med, získáte skvělý přírodní lék, který může bránit tělo před nachlazením a různými nemocemi. V létě tato skvělá limonáda přinese osvěžení. Přidejte kostky ledu, citron nebo mátu.

Zdravý a chutný nápoj

Zázvor je označován za přírodní všelék. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, podporuje chuť k jídlu, usnadňuje trávení a napomáhá proti žaludečním nevolnostem. Umí také snížit cestovní nevolnost, napomáhá zmírňovat nevolnosti při těhotenství. Je skvělý při prevenci proti chřipce a rýmě, zmírňuje bolesti hlavy, velmi dobře chutná. Můžete si ze zázvoru připravit čaj nebo také skvělou domácí limonádu. Na to vám nyní přinášíme recept!

Co budete potřebovat:

  • 2 kusy citronu
  • 10 až 15 centimetrů kořene zázvoru
  • 1 hrnek cukru
  • 2 litry vody
  • Ledové kostky podle potřeby

Jak postupovat při přípravě:

Vezměte kořen zázvoru, pořádně jej očistěte a omyjte. Vezměte struhadlo a na něm najemno nastrouhejte zázvor. Je důležité jej nastrouhat, protože jedině tak ze zázvoru dostanete jeho chuť a účinky. Rozhodně jej nekrájejte na malé kousíčky. Snažte se opravdu vše nastrouhat.

Citrony překrojte napůl a vymačkejte z něj šťávu. Odstraňte všechny pecky a přidejte k nastrouhanému zázvoru. Vše promíchejte a přidejte dva litry vody. Opět promíchejte a přidejte cukr (pokud chcete, můžete dát i méně, než jeden hrnek, každý podle své vlastní chuti).

Všechno pečlivě promíchejte, přidejte pár kostek ledu a můžete podávat. Nalijte do sklenic, ozdobte plátkem citronu a můžete podávat. V zimě nemusíte přidávat ledové kousky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno