Tip na pohoštění – špenátové muffiny

0
210

Hledáte správné pohoštění na narozeniny nebo jakoukoliv party? Nechcete pořád připravovat klasické chlebíčky, které už se vám omrzely, protože jsou snad na každých narozeninách nebo večírku. A česneková pomazánka? Ta je už takovou běžnou klasikou. Bez toho snad není večírek. Co takhle letos vyzkoušet nějaké jiné chuťovky? Muffiny, ale ve slané verzi?

Špenátové muffiny, které si zamilujete

Pokud jste milovníci špenátu, pak si tento recept jistě zamilujete. Můžete jej připravit takřka pro jakoukoliv příležitost. Večírek, párty nebo jen ze zbylého špenátu od oběda. Špenátové muffinky budou výbornou snídaní pro vás i celou rodinu. Vyzkoušejte tento skvělý recept, můžete si jej lehce obměnit, v případě potřeby si tam dát takové suroviny, která máte rádi. Vyzkoušejte tento jednoduchý a skvělý recept!

Co budete potřebovat:

  • 1 porce špenátu (můžete nechat tu z oběda nebo večeře)
  • 6 vajec
  • 12 plátků anglické slaniny
  • Sůl
  • Mletý pepř
  • Koření podle vaší chuti (kari, chilli a podobně)
  • Ozdoba – petrželka, cherry rajčátka, jarní cibulka

Jak postupovat:

Vezměte vejce a oddělte bílky od žloutků. V misce promíchejte bílky se špenátem a to velmi důkladně. Přidejte podle chuti sůl a pepř (popřípadě nějaké koření, pokud chcete). Vezměte silikonové formičky na muffiny nebo plech přímo na muffiny a vyložte plátky anglické slaniny.

Jakmile máte hotovo, do každé jedné formičky dejte žloutky a dozdobte podle potřeby. CHerry rajčátka, jarní cibulka nebo ještě koření. Předehřejte troubu na 200 stupňů a dejte muffinky péct na 7 až 10 minut. Místo anglické slaniny můžete dát šunku, což bude dietnější verze, popřípadě můžete jako ozdobu přidat slaninku, vše jen podle vaší fantazie a chuti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno