Tipy, jak využít ocet na čištění domácnosti

0
49
Čištění domácnosti
Čištění domácnosti

Každá hospodyňka zná starosti spojené s úklidem domácnosti. V některých místech je však potřeba použít speciální prostředky, protože jinak by se konkrétní místo ani vyčistit nedalo. Existuje vcelku jednoduchý prostředek, se kterým se vám podaří umýt naprosto vše. Jedná se o jedlou sodu spojenou s octem, což vaši domácnost zbaví zápachů, různých pachů a ostatních nečistot.

Čištění domácnosti
Čištění domácnosti

Máte problém s vyčištěním odpadu?

Pakliže potřebujete rychle a účinně vyčistit odpad nebo odpadní trubky, je jedlá soda sázka na jistotu. Čištění odpadu jedlou sodou je velice snadné a hlavně rychlé. Šálek sody nasypte do odpadu, po minutě do něj nalijte jeden šálek teplého octu, a po dalších přibližně pěti minutách 1,5 litru horké vody. V případě zašlé špíny je nutné postup několikrát opakovat. Jestliže se tímto způsobem rozhodnete čistit i sifon, pak počítejte s lehkým gejzírem v záchodové míse.

Podobným způsobem vyčistíte i špinavé nádobí

Octem a jedlou sodou lze vyčistit i špinavé měděné nádobí. To se obyčejnými prostředky čistí velice špatně. Hrnce posypte jednou sodou, pokropte octem a půlkou citronu vyčistěte. Po opláchnutí bude takto vyčištěné nádobí opět lesklé a jako nové. Obdobný způsob lze použít i na smaltované nádobí, ovšem zde ocet nepoužívejte. Takové nádobí očistěte povařenou vodou smíchanou s jedlou sodou. Použít můžete také pastu z jedlé sody.

Potřebujete vyčistit pračku?

Čištění pračky octem je velice jednoduché. Budete potřebovat ocet, sáček prací sody, zubní kartáček a utěrku z mikrovlákna. Pračku nejprve pusťte naprázdno a po doběhnutí nasypte do přihrádky na prací prášek půl hrnku sody. Do máchání dejte místo aviváže ocet. Pračku zapněte na delší program a současně i na vyšší teplotu. Po vyprání ji nechte několik hodin odmočit. Ještě před skončením pracího cyklu pračku ručně vypněte a nechte směs uvnitř působit klidně přes noc. Po vypuštění vody by měla být naprosto čistá.

Ocet se dá využívat nejen v kuchyni, ale také k čištění různých míst a prostředků v domácnosti. Zašlá špína a nečistoty vás tak nebudou více trápit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno