Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Úklid – jaké věci uklízíme minimálně, ale zaslouží si pozornost? 1

Pravidelně a důkladně uklízíte, máte pocit, že je u vás opravdu dokonalé čisto? Na tom si pečlivě zakládáte, u vás by se dalo snad i jíst z podlahy, pokud by na to přišlo. V každé domácnosti se najdou místa, věci a kouty, kde to tak dobře nedaří, tedy s tou čistotou. Možná se na dané místo nezaměřujete, možná jej jen přehlížíte. Máte strach, že záchodové prkýnko je neustále plné bakterií? Neustále jej umýváte, podobně jako záchodovou mísu. Nicméně jsou místa, kde je mnohem víc bakterií než na veřejných záchodcích. Jaká místa to mohou být? Kde se drží víc bakterií?

Volant na automobilu

V autě je velká spousta bakterií, neudržujete jej možná tak, jak si myslíte. Občas nějaké ty papírky na podlaze, skvrny, špína, kousky kamínků, bláto. A to mluvíme jen o zemi. Co takový volant a řadicí páka? Na ní denně ulpívá velké množství bakterií. Sem tam jej přetřete, čistým kapesníčkem nebo vlhčenými ubrousky. Ale nějaký pořádný úklid by to také sneslo.

Ovladače

A je jedno, jaké jsou. Od televize, rádia, DVD, přehrávače, klimatizace, vchodové brány nebo garáže. Zamyslete se, pravděpodobně jste jej několik let nečistili. A kolik na něm může být bakterií! Saháte na ně s mastnýma rukama, od brambůrků, chipsů, tyčinek. Jednoduše nemusíte mít špinavé ruce, ale bakterie na nich ulpívají i tak.

Mobilní telefon

Používáte jej denně, saháte na něj velmi často a ne vždycky jsou ruce stoprocentně čisté. Umaštěný displej je tak to nejmenší, co se na něm může objevovat. V kapsách se nachází také spoustu drobků, bakterií, padá vám na zem, kde je spousta bakterií a mnoho dalšího. Minimálně jednou denně jej otřete ubrouskem s antibakteriálním účinkem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.