Bydlení

Už žádné zaprané prádlo! Zkuste prádelní koš!

Asi to znáte z vlastní zkušenosti, v rychlosti nacpete pračku po okraj, pustíte a těšíte se na vyprané prádlo. Jenomže po vyprání vytáhnete z pračky místo bílých košil, halenek a triček, šedé až černé kousky. Úplně na dně bubnu se krčí viník této katastrofy. Jedna. Černá. Ponožka!

Nejste v tom sami, v drobných obměnách se tento příběh opakuje ve všech domácnostech. Jednou černá ponožka, jindy červený kapesník, ale výsledek je vždy stejný. Zaprané prádlo. Ano, nestalo by se to, kdybyste prádlo pořádně roztřídili, ale kdo na to má čas? A co kdyby někdo takový existoval…

Představte si, že už nebudete muset prádlo před praním třídit, že ho dokonce nebudete muset ani prát, sušit a žehlit. Ne, není to sen, je to realita a ta realita se jmenuje Cleany.cz a jejich „Prádelní koš“. Do prádelního koše posbíráte všechno oblečení, které se běžně pere v pračce a pošlete do prádelny. Zpět vám přijde čisté oblečení a když budete chtít, tak i vyžehlené.

Prádelní koš jistě oceníte i ve chvíli, kdy zjistíte, že máte většinu svého oblečení ve špíně a nemáte co na sebe. Ale nemáte čas si vyprat. Nebo když se vrátíte z dovolené, stěhujete se či přivezete děti z tábora.

Co můžete dát do prádelního koše?

Do prádelního koše můžete zabalit oblečení, které se dá běžně prát a nepotřebuje žádné speciální čištění. Jsou to tedy obyčejná trička a tílka bez aplikací (kamínky, korálky, …), volnočasové kalhoty, džíny, ložní povlečení, mikiny, kraťasy, tepláky, spodní prádlo, ponožky, kapesníky, pyžama, ručníky, župany, osušky, zástěry nebo ubrusy a utěrky.

Do prádelního koše naopak nepatří bundy, obleky, šaty, koberce, košile, a objemnější věci jako jsou záclony nebo závěsy, nebo speciální věci z kůže či peří (spacáky, kožešinové předložky, kožené bundy, …). Takové věci můžete také poslat do čistírny či prádelny, ale je potřeba je tam poslat zvlášť.

Kolik prádla se do prádelního koše vejde?

V Cleany.cz mají rovnou tři velikosti prádelních košů – 10 kg, 20 kg a 30 kg. Abyste si udělali představu o tom, co se do prádelního koše vejde, podívejte se na příklad. Když budete počítat s tím, že jedno tričko váží kolem 200 g, prostěradlo 400 g, povlak na polštář 250 g, povlak na peřinu 650 g, froté osuška 500 g, ručník 350 g, utěrka 150 g, pyžamo 400 g a džíny 600 g, vejde se do 10kilogramového prádelního koše:

  • 10 triček
  • 3 džíny
  • 2 pyžama
  • 4 ručníky
  • 2 froté osušky
  • 2 prostěradla
  • 2 povlečení (polštář + peřina)
  • pár kusů spodního prádla

Na základě příkladu si můžete snadno vybrat velikost prádelního koše, který vám bude vyhovovat. Stejně tak jsou na vás i kombinace oblečení, jaké zvolíte při jeho plnění. Pamatujte ale na to, že by vždy měl prádelní koš obsahovat jen věci, které do něj patří. Jedině tak lze zajistit, že se k vám oblečení vrátí čisté a vyžehlené včas.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Už žádné zaprané prádlo! Zkuste prádelní koš!