Domů / Interiér / Vinylové podlahy (pvc podlahy)

Vinylové podlahy (pvc podlahy)

Jedním z nejmodernějších typů podlahových krytin současnosti jsou bezesporu vinylové podlahy. Jedná se o podlahy vyrobené z pvc. Tyto podlahy nejsou sice přírodní, ale svými vlastnostmi a designovým provedením stoprocentně uchvátí každého majitele domácnosti. Pokud se rozhodujete pro některou z podlahových krytin, určitě není špatné soustředit se i na vinylovou podlahu, která má jistě každé domácnosti co nabídnout a jedná se fakticky o jednu z nejkvalitnějších podlahových krytin vůbec. Jaké jsou tedy její výhody, nevýhody a jaké možnosti nám nabízí?

shutterstock_126295289

Výhody vinylové podlahy

Hlavní devízou vinylové podlahy je její maximální možná odolnost vůči možným poškozením. Klasiku představují především škrábance. Vinylové podlahy jsou vybaveny paměťovým efektem, při kterém dochází k tomu, že i škrábance od nože jsou na této podlaze vyhlazeny takovým způsobem, že není možné je spatřit. Vinylové podlahy se také pohodlně pokládají, nicméně pokládka svépomocí se zrovna nedoporučuje. Ideální je, když si tento typ podlahy necháte položit profesionály. Vinyl skvěle vede teplo. Podlahové topení pod vinylovou podlahou tak nemá tolik práce, aby teplo prostoupilo na povrch.

Nevýhody vinylové podlahy

Za jednu z hlavních nevýhod vinylové podlahy je považována vysoká cena, kterou musí zákazník za tento typ podlahy zaplatit. Často se pohybuje až ve dvojnásobku toho, co je nutné dát za klasickou plovoucí podlahu laminátového charakteru. Vinylové podlahy jsou navíc také ne úplně vyzkoušené, takže nevíme, co od nich lze po nějakých 10 letech čekat.

Skvělé možnosti vinylových podlah

Vinylové podlahy lze kupovat v různých tloušťkách a jsou maximálně odolné vůči vodě. Pokud vám doma vyteče umývadlo, pak se vinyl nijak nepoškodí a vše bude jako dřív. Zmínit bychom se měli i o barevné a designové variabilitě, která je maximální. Vybrat si tak lze podlahu nevlastního přání.

O Mytho

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.