Vybíráme garnýže a rolety

1
237

[dropcap]G[/dropcap]arnýže a rolety jsou součástí většiny oken v domácnosti. Každý chce prosvětlený byt, nebo dům, co ale dělat, když je světla příliš, nebo když chceme soukromí. Není příjemné když vám domu bytu svítí ostré slunce. Případně vám může odlesk okna vadit při práci na počítači, nebo při sledování televize. Stejně tak je nepříjemné pro mnoho lidí, když večer a v noci může každý nahlížet do oken. Řešením jsou záclony, rolety a závěsy do okna.

Snímka obrazovky 2014-03-31 o 22.06.09

Záclony

Záclony plní dvě funkce. Záclony jsou jednak součástí interiéru a jako takové by měly zapadat do celkové koncepce interiéru. Měly by i určitým designovým doplňkem. Také jsou velice účinným způsobem, jak zamezit nežádoucím pohledům přes den. Záclony jsou vyráběny v mnoha různých vzorech a barvách. Také jsou záclony tkané, nebo provázkové. Provázkové záclony, nebo také špageti záclony jsou zvláštním druhem záclon, ale do určitého interiéru mohou být velice vhodným doplňkem.

Garnýže

Pokud uvažujete o pořízení záclon, tak nesmíte zapomenout na garnýže. Garnýže vlastně záclony drží před oknem a jsou tedy důležitou součástí při instalaci záclon. Stejně jako jiné bytové doplňky, jsou i garnýže nabízeny v mnoha velikostech, barvách a provedení.Vyberte si garnýže kovové, s kolejničkou, na kroužky a žabky, ozdobné, nebo nejčastější typ dřevěné. Můžete si pořídit garnýže pasující k nejběžnějším velikostem okna, nebo garnýže na míru. Vzhledem k poměrně jednoduché konstrukci garnýží není problém udělat garnýže na míru.

[box type=“info“ ]

Jak vybrat správné garnýže

Garnýže mohou být nejen funkční bytový doplněk, ale mohou být jen čistě dekorativní. Většinou ale zákazníci žádají vše v jednom. Garnýže mají být funkční a přesto dekorativní doplněk bytu. Garnýže mohou být jednořadé, nebo dvouřadé. Jednořadá jsou pro uchycení záclon, nebo závěsů. Nemůžete na jednořadé dát vše. Dvouřadé garnýže slouží jak pro uchycení záclon, tak i závěsů. Většinou blíže k oknu je uchycena záclona, dále od okna je závěs.

[/box]

Rolety

Snímka obrazovky 2014-03-31 o 22.07.43

Rolety jsou funkčním doplňkem okna. Jedná se o způsob, jak se chránit před nepříjemným denní světlem a před nepříjemnými pohledy ostatních lidí. Rolety by tudíž měly být neprůhledné a dostatečně odolné proti pronikání denního světla do bytu. V zásadě mohou být rolety látkové, nebo vyrobené z polyesteru. Oba druhy rolet do oken upevníte bez nutnosti poškodit okno. Nic nevrtáte, jen použijete moderní upevnění bez zásahů do oken.

Barevnost rolet

Vzhledem k tomu, že rolety jsou z textilu, nebo z polyesteru, tak je s nimi snadná manipulace, údržba a dodávají se ve velkém množství vzorů. Ovládání rolety je přes jednoduchý řetízkový mechanismus. Ovládaní je velice snadné a praktické. Vzhledem k použitému materiálu je snadná i údržba rolet. Přes den jsou většinou rolety zasunuty a proto se na ně nepráší jako na žaluzie. Co se týče barevné škály, tak je možné si vybrat z desítek možných barev a odstínů. Barevně vám rolety zapadnou do každého interiéru a do každého bytu.

Římské rolety

Římské rolety jsou asi nejstarším známým zastíněním okna, které se používá až do současnosti. Je to díky velké praktičnosti římských rolet a kvůli jejich jednoduchému použití. Římské rolety se montují na zeď, nejsou tedy přímo na okně. Ovládací mechanismus je také velice jednoduchý. Jelikož se jedná o látkové rolety, tak na trhu seženete množství barevných kombinací římských rolet. Vždy si vyberete ty pravé do vašeho interiéru.

[box type=“shadow“ ]

Montáž rolet a garnýží

Montáž rolet je velice snadná. Vše provedete bez nutnosti poškození, nebo navrtání okna. Rolety se montují přímo na okno a to za pomocí speciálních háčků a velice kvalitní a dobře držící lepící pásky. Rolety proto dokonale zakryjí celou plochu okna. Jedná se o minimalistické řešení. Rolety je také možné namontovat na dřevěný rám upevněný kolem okny, opět bez narušení povrchu okna. K upevnění rámu je již potřeba navrtat zeď. Stejně tak i při montáží garnýží, ale každý trochu zručný člověk to zvládne svépomocí.

[/box]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno