Domů / Komerční články / Vybíráme nábytek z masivu

Vybíráme nábytek z masivu

Nábytek je něco, bez čeho se neobejde žádný byt, dům ani kancelář. Jiný nábytek si vybere student, jiný si vyberete když zařizujete domácnost. Student se pídí spíše po ceně. Je zde spousta prodejců a prodejen, kde naleznete nábytek pro studenty. Pokud vybavujete domácnost, tak spíše sáhnete po kvalitnějším nábytku, ideálně z masivu.

Výhody nábytku z masivu

Nábytek z masivu je už z principu robustnější a tudíž vydrží déle. Stačí zajít se podívat do hradů a zámků. Vystavený nábytek přetrval doslova staletí. Další velkou výhodou nábytku z masivu je ta, že víte co je uvnitř. Pokud si totiž koupíte nábytek z dřevotřísky, nebo štěpky, tak si nemůžete být jisti co všechno je uvnitř. Při výrobě se totiž používá mimo jiné i lepidlo a tmel, aby vše drželo pohromadě. Lepidlo a tmel, to znamená chemie a kde je chemie, tam je nebezpeří alergických reakcí. Tohle u nábytku z masivu odpadá, zde víte že nábytek je z kvalitního přírodního materiálu.

Barevnost nábytku z masivu

Je spousta lidí, kteří budou tvrdit, že nejlepší je nechat nábytku z masivu přirozenou přírodní barvu. Na druhou stranu je spousta lidí, kteří chtějí aby jim nábytek zapadnul do bytu a barevně ladil s ostatním vybavením. Výrobci již dovedou uspokojit každého zákazníky. Pokud požaduje přírodní barvu, tak dostane přírodní. Pokud ale zákazník vyžaduje jinou barvu, tak výrobci již nabízejí velkou škálu barevnosti nábytku. Každý si vybere podle potřeb a představ.

Nábytek na míru

Nabídka nábytku je obrovská. Často se jedná o modulová řešení, kdy si zákazník může sám vybrat sestavu jednotlivých částí. Sám zákazník si zvolí rozvržení a kombinaci jednotlivých dílů sestavy. Co ale dělat, když se nám nábytek rozměrově nehodí na požadované místo. V tomto případě většina prodejců umožňuje zákazníkovi úpravu daného kusu nábytku na míru. Cena se o něco zvýší, ale stále je levnější než zakázková výroba. Většinou mají prodejci limity v kterých se nábytek velikostně může pohybovat.

Kvalita nábytku z lamina

Nábytek z masivu se hodí tam, kde upřednostňujete kvalitu před cenou. Je pravda, že oproti nábytku z lamina a dřevotřísky je nábytek z masivu dražší. Ovšem je také nesrovnatelně odolnější. Můžete si koupit nábytek z lamina ve vyhlášené obchodní síti, ale tím jeho vlastnosti nezlepšíte. Obzvláště pokud se jedná o skládanku, kterou si doma postavíte. Pokud se budete stěhovat, nebo budete nuceni tento nábytek rozmontovat, tak s opětovným sestavením budete mít velké problémy. Tento nábytek je totiž v zahraničí považován spíše za nábytek pro studenty. Nemá vydržet déle než jen pár let.

Kde kupovat nábytek z masivu

Prodejen kde koupíte nábytek z masivu je spousta, ale největší výběr je na internetu. Jedná se totiž o rozměrné a drahé zboží, takže výstavba kamenné prodejny je dost finančně náročná věc. V tomto mají internetové obchody nesporně výhodu oproti kamenným. Velikosti prodejní plochy a skladů není limitujícím faktorem a nabídka je tudíž velice široká. V případě dotazů také není problém na cokoliv se zeptat po telefonu, nebo po mailu. V internetovém obchodě také není problém zadat si výrobu nábytku na míru, většinou se tím komunikace s výrobcem zrychlí. Na základě zkušeností doporučujeme ověřený a renomovaný eshop Seart.cz

Snímka obrazovky 2014-03-31 o 21.55.54

Závěrem

Koupí kvalitního nábytku z masivu rozhodně neuděláte chybu. Díky povrchové úpravě se snadno čistí a udržuje. Kvalitní povrchová úprava také zvyšuje životnost a odolnost nábytku. Nábytek z masivu není jen v rustikálním stylu, ale může být i do moderní domácnosti. Je také reprezentativnější obzvláště jako kancelářský nábytek udělá na návštěvy a zákazníky lepší dojem, než nábytek z lamina. Mnoho lidí proto dává nábytku z masivu přednost.

O Petr Urbanek

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.