Vymodelujte si své bydlení předtím, než začnete s realizací

3
81
vizualizace

[dropcap]P[/dropcap]lánujete rozsáhlou rekonstrukci, nebo jen změnu dispozice nábytku? V tom případě se asi modlíte, aby byl výsledek takový, jak si ho představujete. Ne nadarmo se říká „dvakrát řež a jednou měř“ – některé zásahy do bydlení totiž nejdou tak jednoduše vzít zpět. Jedinou možností, jak nahlédnout do budoucnosti, je požádat věšteckou kouli. Nefunguje? A co takhle zkusit něco moderního a zároveň mnohem jistějšího? Připravili jsme pro vás přehled konfigurátorů, které vám udělají stejnou službu.

vizualizace

Jistě, kromě křišťálové koule můžeme použít papír a tužku, ale není nad to vidět budoucí výsledek pěkně v trojrozměrně. Většina stavebních firem nabízí bezplatné 3D vizualizace, díky kterým uvidíte budoucnost vašeho bydlení ještě předtím, než započnou stavební práce. Pouštíte-li se do nich svépomocí, jednoduše využijte některou z bezplatných aplikací, které jsou volně ke stažení na webu.

Live CAD – ke stažení zdarma je pouze demoverze. Vymodelujete v ní kompletní návrh bytu, který lze následně převést do 3D a procházet

Sweet Home 3D – open source aplikace umožňující dvourozměrný návrh půdorysu včetně rozmístění zařízení a následný převod do 3D modelu

Google SketchUp – tvorba návrhů ve 3D prostředí s možností kreslení a tvorby textur. Užitečným pomocníkem jsou videonávody.

Solodoor – aplikace umožňující vizualizaci nových dveří a zárubní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno