Domů / Tipy & praktické informace / Vymodelujte si své bydlení předtím, než začnete s realizací

Vymodelujte si své bydlení předtím, než začnete s realizací

Plánujete rozsáhlou rekonstrukci, nebo jen změnu dispozice nábytku? V tom případě se asi modlíte, aby byl výsledek takový, jak si ho představujete. Ne nadarmo se říká „dvakrát řež a jednou měř“ – některé zásahy do bydlení totiž nejdou tak jednoduše vzít zpět. Jedinou možností, jak nahlédnout do budoucnosti, je požádat věšteckou kouli. Nefunguje? A co takhle zkusit něco moderního a zároveň mnohem jistějšího? Připravili jsme pro vás přehled konfigurátorů, které vám udělají stejnou službu.

vizualizace

Jistě, kromě křišťálové koule můžeme použít papír a tužku, ale není nad to vidět budoucí výsledek pěkně v trojrozměrně. Většina stavebních firem nabízí bezplatné 3D vizualizace, díky kterým uvidíte budoucnost vašeho bydlení ještě předtím, než započnou stavební práce. Pouštíte-li se do nich svépomocí, jednoduše využijte některou z bezplatných aplikací, které jsou volně ke stažení na webu.

Live CAD – ke stažení zdarma je pouze demoverze. Vymodelujete v ní kompletní návrh bytu, který lze následně převést do 3D a procházet

Sweet Home 3D – open source aplikace umožňující dvourozměrný návrh půdorysu včetně rozmístění zařízení a následný převod do 3D modelu

Google SketchUp – tvorba návrhů ve 3D prostředí s možností kreslení a tvorby textur. Užitečným pomocníkem jsou videonávody.

Solodoor – aplikace umožňující vizualizaci nových dveří a zárubní.

O Adams

3 komentáře

  1. Vďaka uvedeným programom nie je problém namodelovať čokoľvek, môžem len doporučiť.

  2. Jeste bych chtel doplnit super online tool, ktery je zadarmo. Neni to tak profi, ze si navrhujes primo sam nabytek. Ale umisteni nabytku a kresleni planku celeho bytu je skvely.

    http://www.floorplanner.com/

  3. Opravdu užitečné prográmky, děkuji za skělé tipy! Několik z nich jsem již vyzkoušel a předčily mé očekávání.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.