Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Vyrobte si doma – voňavé a krásné potpourri

Rádi doma vyrábíte něco, co je prospěšné? Ideálně takové věci, které mají ještě další možnosti využití, které dále můžete různě skládat a využívat? Můžete si vyrobit malé dekorace, které vypadají nejen moderně, ale také vám pomohou provonět celý interiér. Oblíbené potpourri je to nejlepší, po čem můžete sáhnout! Nestojí vás skoro nic, jednoduše si je připravíte doma a přesně podle toho, jaké je chcete mít. Můžete vybírat jednotlivé vůně, barvy a všechno okolo. Jak si jednoduše a doma vyrobit krásné a voňavé potpourri? Co všechno je k tomu potřeba?

Voňavé potpourri

Zmínka o takovýchto voňavých směsích je už v osmnáctém století. Domov našli ve Francii a byla to součást každého luxusního obydlí. Přidávali se zde různé koření, bylinky, květiny, vonné oleje a další a další věci. Mísy, které byly plné květin, využívali už staří Egypťané. Můžete si jej namíchat podle sezóny, nálady, možností a mnoho dalšího. Fantazie se meze nekladou, vyrábět potpourri můžete opravdu ze všeho.

Růžové potpourri

  • Plátky růží
  • Muškáty
  • Citrusy
  • Letní květiny
  • Sušený citron nebo pomeranč
  • Kapky vonného oleje

Smíchejte všechny ingredience ve správném poměru, přidejte šest kapek vonného růžového oleje a promíchejte. Dejte do misky a nechejte provonět celý svůj interiér.

Levandulová směska

Milujete levanduli? V mnoha místnostech se nachází snítka sušené levandule a ta voní už sama o sobě. Jde o velmi krásnou a omamnou vůni, jednoduše si ji také pořiďte do interiéru. Nebo můžete využít výrobu potpourri. Skvěle ladí s rozmarýnem nebo heřmánkem. Připravit můžete voňavé směsi, které budou příjemné pro vás i okolí. Potpourri můžete vložit do mísy a nechat provonět celý byt či si doprostřed dát svíčku a nechat vůni ještě víc vyniknout.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.