Domů / Komerční články / Využití betonového septiku má mnoho podob. Víte, jaké to jsou?

Využití betonového septiku má mnoho podob. Víte, jaké to jsou?

Když se řekne septik, tak samozřejmě každého ihned napadne nádoba, která slouží k zachytávání odpadních vod z domácnosti. Tato veskrze praktická věc však může mít více podob využití. Zejména v tom případě, pokud sáhnete po septiku betonovém. Ty se těší stále větší oblibě s ohledem na bytelnost a stálost svých vlastností.

Betonová nádrž

Betonová nádrž

Alternativní využití betonového septiku

Stále větším problémem je především na našich zahradách nedostatek vody. V mnoha obcích je navíc dnes už přes léto naprosto běžné, že je zakázáno zalévání zahrady z vodovodního řádu. Počasí je zkrátka stále sušší a je potřeba šetřit zdroje pitné vody. Také je poněkud nehospodárné zalévat zahradu pitnou vodou z kohoutku. Proto stále více lidí volí nádrže na dešťovou vodu. Ty jsou schopny zachytávat dešťovku, a tak lze takovou vodu využít pro užitkové účely, jako je například zalévání zahrady. Jsou také domácnosti, které tímto způsobem třeba také splachují toaletu. Záleží jen na vás, do jaké míry budete schopni dešťovou vodu využít.

Naprosto základním předpokladem je však samozřejmě potřeba mít vhodnou nádrž. K tomuto účelu je skvělá právě nádrž z betonu, která se umísťuje pod zem. To je velká výhoda oproti klasickým sudům, které se běžně na zachytávání dešťové vody také používají. V případě betonové nádrže totiž jste schopni:

  • Udržovat nízkou teplotu vody
  • Využít klasické čerpadlo k odčerpávání

Nízká teplota vody v takové nádrži je naprosto zásadní z toho pohledu, aby se v ní nemnožily různé bakterie. Voda vám tak mnohem déle vydrží. Praktická je také možnost odčerpávat nádrž úplně běžný čerpadlem, které již jistě máte doma.

Zachytávání odpadních vod

Samozřejmě je možné využít betonové nádoby zabudovávané do země také pro jejich tradiční účel. Mnoho majitelů domu stále nedá dopustit na klasické betonové septiky, protože jsou velmi odolné. Není potřeba je také obezdívat, jako je tomu někdy v případě septiků z plastu. Zakoupit je můžete v mnoha velikostech a dodavatelské firmy jsou schopny zajistit dovoz i usazení septiku.

O Jaroslav

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.Povinná pole jsou označena *

*