Zahradní chata či zahradní domek. Jak si kvalitně vybrat?

0
290

Pokud jste vášnivým zahrádkářům či pěstitelům, nebo v prostředí vaší zahrádky rádi odpočívate, rozhodně by prostředí zahrady mělo být pro vás co nejpříjemnější. A k tomu vám může pomoci, pokud si na zahradě vytvoříte příjemné zázemí a zátiší. Cestou k tomu může být právě zahradní domek, respektive zahradní chata. Jsou nejen pomocníky při zahradních pracích, ale také místem k odpočinku a čas strávený s vašimi blízkými.

Pokud přemýšlíte, že byste si na zahradu i vy vybrali zahradní domek či zahradní chatu, určitě byste se měli zaměřit na několik znaků tak, aby ste si vybrali zahradní domek či chatu, která se bude vyznačovat kvalitou a dlouhou trvanlivostí. Na co se při výběru zaměřit a co je zárukou jejich kvality?

Prvním krokem je základ

Ještě před tím, než si vyberete zahradní domek či chatu, zaměřte se nejprve na základy, na kterých bude stát. Dbejte na to, aby byly základy pevné a rovné, protože jen tak zajistíte kvalitu stavby. Stabilita základů je také důležitým a podstatným faktorem, na který byste určitě neměli zapomínat. Stabilitu lze zabezpečit betonovými pásy co patkami s betonovou deskou.

Zahradní chata, domek a jejich konstrukce

Konstrukce zahradních domků či chatek ve většině případů spočívá v jednoduché rámové konstrukci, která je následně opláštěná velkoplošným materiálem. Ve většině případů jde o dřevo. I v tomto případě se zaměřte na typ a zejména kvalitu dřeva. Vyplatí se investovat do kvality, protože investice se pak odrazí v delší životnosti domku či chaty. Domky a zahradní chaty Mujaltán.cz jsou vyráběny z vysoce trvalých sibiřských nebo skandinávských dřevin, které se vyznačují výbornou odolností vůči špatným povětrnostním podmínkám. S dřevem se při jeho výběru zachází velmi opatrně a samozřejmě dbá se na jeho kvalitu a zdraví. Tento typ dřeva má díky své tvrdosti a hustotě mnohem delší trvanlivost oproti tuzemským smrkem. Díky tomu odolává i náročným povětrnostním podmínkám.

Zastřešení domku či chaty

Střecha je jakousi korunou zahradního domku či chaty. No neplní jen estetickou funkci, ale zejména chrání zahradní domek či chatu před deštěm, sněhem či špatnými povětrnostními podmínkami. Aby byla ochrana stoprocentní, je třeba se zaměřit i na kvalitu střechy. Střecha by měla mít dostatečný sklon a zaměřit byste se měli i na její správné zhotovení. Samozřejmě, konstrukce krovu střechy závisí na tom, jak je zhotovena samotná zahradní chata či zahradní domek. Typ střešní krytiny také souvisí se sklonem střechy a zároveň i velikostí plochy či členěním. Stejně jako u dřeva, iv případě střechy, respektive střešní krytiny platí, že do kvality se rozhodně vyplatí investovat.

Možnosti prodejce

Kromě zmíněných atributů domků a chat, se s kvalitou domku či zahradní chaty vážou i služby, které nabízí samotný prodejce. Zjistěte si, jak je to s montáží, když už si zahradní domek či chatu vyberete. Mujaltán.cz svým zákazníkům nabízí možnost montáže domku či chaty a také dovoz na místo montáže. Samotný proces stavby zahradního domku či chaty netrvá obvykle více než jeden den, což je velkou výhodou, protože si tak svůj zahradní domek nebo chatu můžete užívat už hned na druhý den.

Zahradní domek či zahradní chata a jejich výběr by neměl být podceňovanou aktivitou. Pokud si chcete na zahradě vytvořit své vlastní zahradní království, a zejména pokud chcete, aby vám i dlouho vydrželo, určitě byste neměli zanedbat znaky, které svědčí o kvalitě daného výrobku. Investice do kvality se vám v pozdějším časovém horizontu vrátí ve snížených nákladech na úpravu a údržbu a vy si tak budete moci užívat svůj zahradní domek či chatu mnohem déle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno