3 pomocníci pro snadnější a rychlejší úklid domu

0
167

Úklid rozhodně nepatří k činnostem, jež by byly především muži vyhledávány. Jedná se spíše o nepříjemnou povinnost, která dokáže znepříjemnit den. Je vůbec možné tuto rutinní práci nějak ozvláštnit? Na následujících řádcích se máte příležitost seznámit s třemi pomocníky, s nimiž je hned úklid domu o něco snadnější, rychlejší a zábavnější.

Robotické vysavače je třeba vybírat s přihlédnutím k členitosti podlahy a její ploše

Robotické vysavače najdou své uplatnění v každé domácnosti a patří do tzv. kategorie internetu věcí. Jak vybrat ideální pro tu vaši? V potaz je nutné brát hlavně členitost podlahy a celkovou plochu, na niž bude robotický vysavač používán. Platí přímá úměra, že členitější plocha si žádá inteligentnější vysavač. Dnes již jsou běžně dostupné robotické vysavače s kamerami, infračervenými světly i ultrazvukovými senzory. Většina jich splní nejlépe svůj úkol na hladké podlaze, koberce přece jen potřebují výkonnější vysavač.

Každou hospodyni potěší vysavače na okna

Mezi nejméně oblíbené práce v domácnosti bezesporu patří mytí oken. Pořízení vysavače na okna se tudíž jeví jako velmi vhodný dárek k blížícím se Vánocům, protože tuto práci výrazně ulehčí. Při jeho použití je nutné vysávanou plochu navlhčit. K vybavení každého vysavače patří příruční mop či nástřiková láhev s mikrovláknovou stěrkou. Do jednoho z těchto zařízení se následně namíchá koktejl zvoleného čisticího prostředku a vody v poměru 1:1. Posledním krokem je prosté spuštění vysavače, když se stěrkou vysává vlhkost. Špinavá voda je odsávána do nádrže v rukojeti, takže se vše obejde bez kapek i šmouh! Při výběru vysavače na okna je nutné přihlížet hlavně k výdrži jeho baterie, jež bývá zpravidla mezi 25-40 minutami, následné dobití zabere zhruba 2-4 hodiny. Moderní vysavače mívají v příslušenství zahrnuty i teleskopické tyče, jež významným způsobem ulehčí práci ve výškách.

Mopy a úklidové soustavy existují v mnoha různých typech

V moderní domácnosti by dnes rozhodně neměly chybět mopy a úklidové soustavy. Jak vybrat nejlepší mop na vytírání? Přihlížet je nutné hlavně k druhu podlahy, protože pro každou je ideální jiný typ mopu. Ten může být rotační, plochý, třásňový či sprejový.

Rotační mopy jsou vybaveny stírací hlavicí na otočném kloubu. Ždímají se za pomoci odstředivé síly za využití rotačního otáčení. Jsou oblíbené díky pohodlnému ždímání, kdy nedochází ke styku s rukama.

Ploché mopy jsou vhodné pro velké plochy.

Třásňové mopy vynikají značnou absorpcí tekutiny a primitivní manipulací.

Sprejové mopy získávají na oblibě v posledních letech, když jsou ideální pro rychlý každodenní úklid.

Všechny výše uvedené pomocníky do domácnosti je třeba vybírat až po důkladném uvážení. Cenné informace o nich přináší mimo jiné web Rankito.cz, kde je rozhodně na místě se inspirovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno