Bydlení,  Interiér,  Zdi & tapety

Barva nebo tapeta? Co je lepší?

Plánujete už delší dobu změnu vašeho interiéru a zjistili jste, že už je na čase, abyste vyklidili byt, nábytek posunuli doprostřed, zakryli ochrannou fólií a pustili se do malování. Jenže, co když je lepší tapetování? Minule jste v časopise viděli krásné tapety a máte pocit, že i ve vašem interiéru by se krásně vyjímaly? Co je lepší? Malování nebo tapetování?

Co je lepší?

Při výběru, čemu dáte přednost, zohledňujete čtyři základní hlediska a to kolik zaplatíte, jak dlouho vydrží, jakou to dá práci a jak to vypadá. To jsou čtyři základní kritéria, podle kterých se rozhodujete. My vám přinášíme klady a zápory malování i tapetování. Na vás už je vybrat si.

Malování

Malování vychází velmi levně, a proto po něm lidé často sáhnou. Jde o takzvané levné a hezké bydlení za pár korun a co víc, můžete si vymalovat interiér sami. Tím také dost ušetříte. Malování ocení ti, kteří doma kouří nebo jsou na něco alergičtí. Dnes už nemusíte mít zdi „nudně“ bílé, ale existuje spousta odstínů, vybrat si tak bude velmi jednoduché.

Během malování vznikne velký nepořádek. Musíte se vybavit ochrannými fóliemi, plachtami, speciálními páskami a dalšími proprietami. A ve chvíli, kdy bude hotovo, a vymalováno naběhnete s kbelíky a musíte se pustit do práce a zlikvidovat spoušť, která se během tohoto procesu jistě objeví.

Tapetování

Tapety naproti tomu vytvářejí minimum nepořádku a změna je opravdu velká a rychlá. Dnes už se lepení tapet poměrně zjednodušilo, není tomu jako kdysi. Lepidlo nanesete na stěnu válečkem a jednoduše nalepíte. Jsou skvělé pro nerovné zdi, nedostatky se zakryjí během chvíle. Vybírat můžete z mnoha nevšedních barev a vzorů.

Nevýhodou je cena. I když budete kupovat tu nejlevnější papírovou tapetu, obvykle to může být stokoruna za jednu roli. A s jednou si rozhodně nevystačíte. Lepení není radno podcenit, a pokud s tím nemáte zkušenosti je lepší to přenechat odborníkům. A ty samozřejmě musíte také zaplatit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.