Domů / Interiér / Benátský štuk

Benátský štuk

Není nic horšího než nuda v domácnosti. Tím však nemáme na mysli rutinu ve vztahu, jako spíše fádní stěny. Pokud vás omrzela stávající podoba interiéru, máme pro vás perfektní tip. Možná vás zaujme nevšední štukatérská technika – benátský štuk – která dokáže místnost protkat unikátní atmosférou. Dopřejte si originální paletu barev, na které se nebudete moct vynadívat!

shutterstock_222647992

Co je to benátský štuk?

Benátský štuk je štukatérská technika, která na zdi vytvoří perfektní imitaci mramoru. Od toho přírodního se liší pouze absencí spár. Do Evropy se dostala ze slunné Itálie, kde byla populární již v 19. století. Luxusní štuky zdobily barokní kostely a není jediný důvod, proč byste si je nemohli užívat u sebe doma.

Výhody benátského štuku

Mezi největší výhody benátského štuku patří skutečnost, že je lze aplikovat na téměř všechny druhy povrchů – od klasické omítky a betonu, až po dřevo, kov nebo PVC. Technika je jako stvořená do reprezentativních prostor jako jsou chodby, haly, obývací pokoje nebo pracovna.

Za zmínku stojí i praktičnost – hladký povrch nelapá prach, snadno se omývá a nevadí mu ani vlhčí mikroklima (např. v okolí vnitřního bazénu nebo v koupelně). Je-li benátský štuk ošetřen vrstvou vosku, získá voděodolnost a plně nahradí keramické obklady. A aby toho nebylo málo, aplikace je snadná i v atypicky řešených interiérech plných výklenků

Za krásu si připlatíte

Jak už to tak bývá, za kvalita, vysoká estetická úroveň a výše zmíněné vlastnosti něco stojí. Cena za realizaci jednoho metru čtverečního se běžně pohybuje kolem 700 korun. V praxi samozřejmě záleží na náročnosti práce. Na druhou stranu jde o investici, která vám bude po mnoho dlouhých let dělat radost.

O Adams

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.