Blogy,  Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje,  Osvětlení,  Podlahy,  Zdi & tapety

Černá a bílá v interiéru

Černá a bílá = dvě základní barvy. Jsou jako světlo a tma, zlo a dobro nebo život a smrt. Spolu  však dokážou vytvořit čistou eleganci, které nejde odolat.

(zdroj obrázku: onlyfreewallpaper.com)

Bílá zastupuje světlo, je pozitivní, plná čistoty a naděje, je spojená s dokonalosti, upřímnosti, otevřenosti, je slavnostní a neposkvrněná. Umí rozjasnit, rozšířit a prosvětlit každý prostor. V blízkosti této barvy vyniknou všechny barvy, dekorace a květiny. Bílou barvou se nedá nic pokazit. Rozumí si se dřevem, kovem, proutím a jakýmkoli jiným materiálem. Na bílé zdi dokonale vyniknou zrcadla, barevné poličky, květinové stěny, nábytkové stěny, dekorativní nálepky, obrazy, pruhy tapet, knihovny. Bílá v nás probouzí touhu vylepšovat a zdokonalovat prostor kolem nás. Bílá se hodně objevuje v interiérech sladěných ve skandinávském tónu.

(zdroj obrázku: homegardengreen.com)

(zdroj obrázku: decoist.com)

Černá je barvou elegance, luxusu, ale i tmy. Pokoj při použití této barvy doslova zhasne, pokud ji nedoplníme o světlejší a veselejší doplňky.  Černá barva dokáže na mnohé působit negativně a může vyvolat psychické problémy. V tmavém prostoru se nedaří nejen lidem, ale ani květinám. Avšak takové černé doplňky nemají chybu. Různé vázičky, sošky, kovové stolečky, lucerny, stojánky na květiny vypadají v interiéru opravdu nádherně. Musí se však doplnit o věci, které černé barvě dodají život. To znamená – do černé vázy se hodí například bílé nebo červené tulipány.

(zdroj obrázku: lampsplus.com)

(zdroj obrázku: digsdigs.com)

(zdroj obrázku: interiorfans.com)

(zdroj obrázku: wowwallpaperhanging.com.au)

Pokud spojíte v interiéru černou a bílou, vytvoříte nejen čistou rovnováhu, ale i moderní styl.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *