Bydlení,  Dekorace,  Interiér,  Osvětlení

Víte, co je „sunroom“? Vaše vstupenka na trvalou slunečnou dovolenou

Pokud milujete být venku a vyhřívat se na slunci, potřebujete ve svém životě sluneční místnost. Zaplaví vás spoustou přirozeného světla a inspiruje v dalších věcech. Můžete se tu jen tak zasnít nebo odpočívat, ale klidně i pracovat.

A který den v týdnu je spojen s leností? Bývá to nejčastěji neděle, kdy se lidé mění v kočku, která by se jen válela či spala…vy tu možnost můžete mít v novém slunečném pokoji. Přinášíme vám inspiraci, jak ho vytvořit.

Okna, bílá barva a doplňky

Na slunečnou místnost je ideální vymezit prostor, kde jsou okna, což je logické. Nejideálnější variantou jsou klenutá okna a střešní okno. Ty spolu celý prostor nádherně ohraničují a tvoří jakýsi pomyslný sluneční rám. Chcete se tu cítit jako venku v přírodě? Nezapomeňte prostor oživit svěžími rostlinami a jinými zářivými akcenty. Co třeba cákance na zdi? Při každém pohledu na ně spustí fantazírování, co asi ukrývají.

Koncept světla a slunečních paprsků

Je to tu trochu jiné, než třeba v kuchyni, obýváku a ložnici. Zatímco v klasických interiérových místnostech máte většinou obsazené vnitřní parapety dekoracemi, v novém slunečném zázemí si tuto snahu ušetřete. Cílem je mít, co nejvíce světla.

Pokud možno, nechte okna holá, aby dovolovala pronikání světla a současně osvětlovala i okolní prostředí. Samozřejmě nejlépe se mají ti majitelé domu, kteří bydlí v horních patrech, jelikož k nim nedohlédnou zvídaví sousedi. Má to něco do sebe a pohled je jedinečný. Můžete se mrknout do korun stromů a nemusíte odhrnovat záclonu nebo závěs, jak je tomu zcela běžně.

Mějte všechno bílé

Nedotčený celobílý přístup propůjčí celému prostoru éterickou záři. Když místnost doplníte zajímavými vrstvami textury a tvary, dodáte jí výrazný charakter i bez použití pestré palety barev. Bílá barva je totiž jednou z nejpropustnějších, co se týče slunce. A o to tu jde!

Pokud vás bílá přece jen omrzí, sáhněte po barvách, které jsou světlé, např. limetkově zelená nebo fialkově levandulová. Lze ovšem spatřit i jiné odstíny. Růžový plameňák, tak přesně tenhle odstín potřebujete! Energizující barva, stejně jako červená, vše ještě zjemněte šedými nebo bílými závěsy. Sunroom se tak stane intimnější.

A dřevo proteplí. Co takhle ratanové posezení? V dnešní době se dá i čarovat s čalouněnými potahy. Nebo použijte dvě či tři židle, které postavte směrem do oken. Tam se posaďte a nasajte tu okouzlující scenérii. Doslova vyhlídkové místo u vás doma, nemyslíte?

Jídelní kout

Ve slunečném pokoji se můžete klidně i nasnídat nebo odpoledne hrát karty. Stačí si k tomu pořídit malý jídelní stůl. Budete si připadat jako byste právě snídali v trávě, s tím rozdílem, že nikde neběháte bosí, ale sedíte klidně u stolu.

Styl verandy? Proč ne!

Betonové podlahy jsou nečekaným zážitkem – vlastní rustikálnější vzhled a tradičnější prvky. Pokud možno si ve svém novém přístřešku dopřejte odolnější materiály, které něco vydrží.

Místo televize výhled z okna

S výhledem na zelenou krajinu v anglickém rázu, se jedná o přirozené prostředí, kde je dobře osvětleno i zákoutí, které je skvělým prostředím pro materiály jako třeba damašek. Když tu dáte křeslo, kde bude jeho hlavní doménou, je to luxus.

Skleník a džungle současně?

Ano, i takto se u někoho naplní představa o dokonalém sunroomu.

Sunroom je od toho, aby zvýšil vaší energii, náladu i produktivitu. Sami se zamyslete nad tím, co by vám tu dělalo radost. V praxi to bude fungovat i tak, že se stane součástí vašeho pracovního života. Taková prosvětlená, pozitivně nabitá kancelář, vám udělá dobře! V takovém případě doporučujeme zlatavé odstíny, tkané tapety na zeď a samozřejmě lehátko na pracovní pauzu.