Chcete bezpečnější koupelnu? Máme pro vás tipy!

0
293

V domě se snad každý chce cítit dobře, pohodlně a zároveň bezpečně. A zejména v koupelně, kde se snadno může stát, že uklouznete a způsobíte si nějaký úraz. Dnes jsou koupelny velmi krásné, funkční a estetické. Kromě toho je nutno dávat pozor na bezpečnost.

Koupelna jako oáza klidu a bezpečí

Ve správné koupelně by mělo být vše funkční, žádné překážky. I v dnešní době, kde jsou trendy a styl na prvním místě nezapomínejte na zabezpečení proti nejčastějším rizikům. Koupelna je nutná bez bariér a zbytečného nebezpečí. Co všechno je dobré v koupelně mít? A čeho se při výběru vyvarovat?

Povrch koupelny

Povrch koupelny je vlhký a často hladký, takže je dobré nemít v koupelně žádné bariéry, které by vám působili problémy v koupelně. Proto se obvykle doporučuje sprchový kout, který zajistí lepší přístup. To je vhodné pro všechny, kteří mají problémy s klouby nebo pohybem.

Zamezte uklouznutí

Zamezit možnému uklouznutí můžete například s pomocí protiskluzových pásek. Ty se lepí na vanu. Dále můžete také využít podložky s pogumovanou spodní vrstvou nebo chemické nátěry, které minimalizují riziko uklouznutí, takže už se nebudete muset bát, že si ve sprše nebo vaně například zlomíte nohu.

Dlažbu vybírejte pečlivě

Jestliže si právě zařizujete koupelnu, dávejte pozor na dlažbu. Vybírejte dlažby kalibrované, protože ty se dají pokládat v koupelně s minimálními spárami, což napomáhá lepší údržbě. Lépe se zde tak pokládají různé protiskluzové podložky, které pomohou před uklouznutím.

Nezapomínejte na horkou vodu

Po uklouznutí je častým problémem horká voda, která vás může opařit. Může za to nevhodná vodovodní baterie, která nemá regulátor teploty vody. Termostatické baterie mají bezpečnostní pojistku a tak umožní stabilizovat teplotu na 38 stupňů a už se vám nestane, že vás horká voda opaří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno