Podporujeme

Dárek pro váš byt, který udělá radost dvakrát

[dropcap]N[/dropcap]evíte čím na Vánoce překvapit své blízké? Inspirujte se nabídkou obrazů na stránkách Galerie Ratolest. Nemusíte se bát, že se nedoplatíte – i za rozumnou částku pořídíte krásné originály, které dají Vašemu domovu duši.

Aneta_Opekarová - Announcer

Galerie Ratolest  má v nabídce na 200 autorských děl od více než 50 českých umělců, mezi kterými jsou v hojné míře zastoupeni absolventi Fakulty výtvarných umění VUT. Tito autoři se zcela nebo z části vzdali svého honoráře. Výtěžek z prodaných obrazů plyne na pomoc ohroženým dětem z nefungujících rodin, kterým pomáhá organizace Ratolest Brno.

Zakoupením obrazu z nabídky Galerie Ratolest proto uděláte radost hned dvakrát – [highlight]získáte hodnotné umělecké dílo a zároveň pomůžete dětem[/highlight], které nemohou prožít Vánoce stejně radostně jako jejich vrstevníci.

Když umění pomáhá aneb tak trochu jiná galerie

Mezi tyto děti patří i devítiletý Lukáš, jehož rodině organizace Ratolest Brno pomáhá od letošního května. Rodiče mají dluhy, nemohou najít práci a s Lukášem a jeho třemi sourozenci žijí v jednopokojovém bytě. Lukáš by k Vánocům chtěl moderní oblečení, aby se mu spolužáci neposmívali, ale nejvíc by si přál, aby bylo doma všechno zas v pořádku a on nemusel do dětského domova.

Aby organizace Ratolest Brno umožnila Lukášovi a dalším dětem, kterým pomáhá, na chvíli zapomenout na jejich těžkosti, pořádá pro ně pobytové akce. Na nich je učí aktivně trávit volný čas, připravuje pro ně vzdělávací a doučovací aktivity a odborníci jim pomáhají řešit problémy spojené s jejich rodinnou situací. Pro mnohé děti je to první zkušenost s pobytem mimo město a znamená pro ně obrovský zážitek.

Tyto akce jsou pro děti za symbolický příspěvek, jejich rodiny si je jinak nemohou dovolit. Zakoupením obrazu v charitativní Galerii Ratolest zajistíte účast pro další dítě – udělejte radost dvakrát.

Vendula Kramářová - Puštík

[box type=“info“ ]

Tipněte si, kolika dětem loni Ratolest Brno pomohla a vyhrajte svému bytu dárek pod stromeček

Nyní před svátky se navíc můžete zapojit do soutěže o grafiku uznávaného malíře Bohuslava Doležala. Pošlete na e-mail galerie@ratolest.cz do 13. 12. 2013 odpověď na otázku: Kolik dětí a mladých lidí využilo v roce 2012 pomoci Ratolesti Brno? Účastník, který jako první zašle nejpřesnější odpověď, vyhrává. Více informací na www.galerieratolest.cz.

[/box]

Článek a obrázky dodala: GalerieRatolest.cz

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *