Bydlení,  Dětské pokoje,  Interiér

Dětská televize v dětském pokoji – proč tam nepatří?

Děti mají často různé požadavky na vybavení svého pokojíčku. Kromě nejrůznějších hraček a dalších věcí po vás jednou budou chtít i televizi. Vy stojíte před velkým rozhodnutím, zda dětem do pokojíčku televizi pořídit či nepořídit. Jak se na to dívat z výchovného hlediska? A jak do interiéru televize sedne nebo ne?

Televize a děti

Obecně různí výchovní poradci nedoporučují dětem do pokojíčku televizi, protože dospělí pak už nemůžou úplně korigovat čas, který děti stráví sledováním. Navíc, pokud s nimi v pokojíčku nejste, mohou sledovat i programy, které pro ně nejsou vůbec vhodné. Podobně je na tom počítač, ten by děti v pokoji také neměly mít. Proč tedy televizi dětem do pokojíčku nepořídit?

Pozor na reklamy

Reklamy jsou dnes zdrojem příjmů pro mnohé televize a tak není divu, že jich vysílají opravdu požehnaně. Ovlivnit mohou kdekoho a tím víc děti, které právě reklamy pozorně sledují. Vy pak jako rodiče budete muset vysvětlovat, proč nemůžete ihned pořídit novou panenku, super závoďácké auto nebo cokoliv dalšího, co děti viděly.

Problémové záření

Každý elektrický přístroj vyzařuje jisté záření, a jak už se napsalo v mnoha článcích, právě toto záření z televize, mobilu, notebooků a podobně může mít vliv na spánek. A děti často mají puštěnou televizi celý den nebo dokonce jen tak, aby někdo mluvil a nebylo ticho. K tomu se může přidat usínání u televize a v dospělosti se může objevit problém nejen se spánkem.

Odcizení od běžných činností

Jakmile je v dětském pokojíčku televize, děti to svádí k neustálému sledování. Tím pádem si vytvoří návyk a raději budou sledovat televizi než si hrát, kreslit nebo si hrát s dětmi před domem na zahradě. Když děti sledují televizi v obývacím pokoji, pak máte přehled a můžete televizní aktivitu omezit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.