okno
Bydlení,  Dekorace,  Dětské pokoje,  Interiér,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje

Garnýž – jakou si tedy vybrat?

Garnýže ve svém interiéru mít můžete, pokud potřebujete nebo se vám líbí, ale také si je pořizovat vůbec nemusíte. Pokud nechcete nyní ani v budoucnu používat závěsy nebo záclony, pak váš interiér nemusí zdobit. Když se rozhodnete pro pořízení garnýží, přemýšlíte, jakou vybrat. Jaká se bude hodit do vašeho interiéru? Jak to celé bude fungovat?

Když se řekne garnýž

Hovoříme-li o garnýži, pak jde kolejnici s krytkou, na kterou se zavěsí záclona či závěs. Pomáhá stínit ve vašem interiéru, pomáhá bránit přímému slunci, popřípadě pomáhá chránit před zimou nebo mrazy. V podstatě vybíráte mezi třemi hlavními druhy. Můžete si pořídit garnýž kovovou, plastovou nebo dřevěnou. Dřevěné garnýže mají opravdu velmi dlouhou tradici a jsou v podstatě nejčastější a nejoblíbenější.

okno

u dřevěných garnýží je velký výběr, takže si vyberete opravdu takový kousek, který se hodí do vašeho interiéru. Sáhnete-li po kovových garnýžích, také jsou k dispozici v mnoha nejrůznějších provedeních. Stačí jen sáhnout po té správné. Skvěle se hodí do moderních interiérů, skvěle se hodí do menších i větších bytů. Nevadí jim ani vlhčí prostředí, jejich životnost je vysoká. Mohou však být poškozeny svrchní ochranné vrstvy.

Kovové garnýže mohou být v provedení chrom, mosaz, nerez a hliník. Existují také různé speciální úpravy, které jsou poté finančně náročnější, ale zase umí vydržet víc, než klasické provedení. Co se plastových garnýží týče, jsou velmi lehoučké a pružné. Jsou nabízeny v mnoha barevných odstínech, můžete je do svého interiéru zvolit podle toho, jakou barvu chcete. Jsou cenově asi nejdostupnější, a proto je lidé často využívají. Je nutno dbát na to, aby nedocházelo k jejich poškrábání, skvěle odolávají vlhkosti a můžete je zavěsit do jakéhokoliv interiéru.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *