Nezařazené

Domácnost – jakou správnou teplotu v místnostech udržovat?

Udržovat ve své domácnosti tu správnou teplotu asi nebude úplně jednoduché. V zimě je pro některé úplně nepředstavitelné, aby si otevřeli okno a pořádně vyvětrali, v létě se naopak okno takřka nezavírá. Kvalitní bydlení potřebuje ideální teplotu, v každé místnosti by ta teplota měla být jiný. Nesprávná teplota může mít vliv na vaše zdraví.

Jaká je správná teplota?

Ideální teplota se pohybuje okolo 20 až 21 stupňů. Hovoříme o pokojích, kde se běžně pohybujete, kde sledujete televizi, kde si děti hrají, kde pracujete a podobně. Nejčastěji to je obývací pokoj, pracovna, dětský pokoj a podobně. V ložnici je dobré mít jinou teplotu, pro lepší spánek se doporučuje teplota o cca pět stupňů nižší, než v běžných pokojích. Podobně na tom musí být i dětský pokoj, než jdou děti spát. Horko a teplo není pro spánek to pravé ořechové.

V rámci nějakých úspor je dobré myslet na to, co dělat s kuchyní. Tu asi není nutno příliš vytápět, protože když v ní vaříte a pečete, přirozeně tam teplo bude. I v ní může být teplota nižší, přibližně sedmnáct až osmnáct stupňů. Pokud máte chodbičky v bytě, kterými procházíte ojediněle, pak v nich topit úplně nemusíte. Teplo z okolních místností se do ní dostane.

Pozor na koupelnu i zde, pokud je v ní topení, je nutno jej regulovat. Máte-li děti, máte-li špatný imunitní systém a nemůže vás ofouknout, protože budete okamžitě nemocní, zvyšte teplotu na 21 stupňů. Klasicky dospělým jedincům stačí zhruba těch osmnáct stupňů. Přes den můžete stáhnout na méně.

Co dělat, když nejsme doma?

Mnoho lidí má tendenci, když jedou na pár dní pryč, radiátory a topení úplně vypnout. Není to úplně to pravé. Stáhněte topení na minimum, to ano, ale úplně jej nevypínejte. V místnosti se může tvořit vlhkost, což má vliv na plíseň a v místnosti, když následně přijedete, bude opravdová zima a bude trvat, než místnosti vytopíte.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *