Exteriér,  Nezařazené

I trávník potřebuje vzduch

Téměř každý majitel rodinného domu nebo zahrady by se rád pochlubil krásným, kvalitním a udržovaným trávníkem. Prvním krokem ke zdravému trávníku je jeho provzdušnění.

shutterstock_132771485

Na trávníku se kromě trávy hromadí plevel, mech, tlející listí nebo zbytky posekané trávy.  To vše může tvořit takzvanou travní plsť, která trávník ucpává. Trávník díky tomu nedýchá, neproniká do něj potřebná vláha či živiny a na krásnou a zdravou zelenou plochu tak můžete zapomenout.

Aby mohl trávník zase opět dýchat a začal tak dělat radost, je potřeba ho hned ze začátku jara pořádně provzdušnit.  Na menších plochách si hravě vystačíte s hráběmi, pokud váš trávník alespoň plochou připomíná golfové hřiště, je lepší poohlédnout se po vhodném vertikulátoru.  Svisle umístěné nože  šetrně nařezávají travní drny a vytrhávají travní plsť.

Povrch půdy se tak znova otevře a trávník může díky tomu lépe přijímat vláhu a živiny. Jestliže chcete, aby vám trávník dělal opravdu radost je třeba ho provzdušnit minimálně dvakrát do roka, zpravidla na jaře a na podzim.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *