Bydlení,  Domy,  Interiér,  Tipy & praktické informace,  Zdi & tapety

Jak nejlépe zateplit vnitřní stěnu

[dropcap]Ú[/dropcap]spora energií je téma nejen na vládní úrovni, ale i běžného občana. Týká se přece našich peněženek. Domy, a zvláště ty starší, propouští teplo ven. Obzvláště palčivé je to v zimě, kdy spousta energie uniká do okolí. Abychom tomu zabránily používáme pro stavbu nových domů a bytů stále lepší a méně tepelně propustné materiály. Také se provede kvalitní zateplení z vnějšku budovy. U starší zástavby je nejlepší provést kvalitní zateplení z vnější strany.

shutterstock_119951953

Proč zateplovat vnitřní stěny

Vnitřní stěny většinou nemají tak velké zateplení, jak je nyní požadováno. Případně jsou vyrobeny z materiálů, které mají velkou tepelnou propustnost a současným normám již neodpovídají. Pokud jsou u vnitřní stěny velké tepelné ztráty, tak se jistě vyplatí stěnu zateplit. Postup zateplení je stejný jako u vnější stěny, jen s tím rozdílem, že pro zateplení vnitřní stěny většinou nepotřebujeme lešení. Tím je vše jednodušší a zateplení zvládne každý trochu šikovnější člověk sám.

[box type=“info“ ]

Materiál pro zateplení

Nejčastěji se pro zateplení používá polystyren. Je to kvalitní zateplení, je s ním jednoduchá manipulace a koupíte ho všude ve specializovaných prodejnách. Jsou k dostání i jiné materiály pro zateplení, takže můžete požít i je. Postup při vlastní aplikaci zateplení je stejný. Nezapomeňte koupit tmel pomocí kterého polystyren přilepíte a hmoždinky pro zakotvení.

[/box]

Zateplení vnitřní stěny

Poté již můžete začít zateplovat. Naneste tmel na plochu a poté jednoduše polystyren přilepte. Pomocí hmoždinek jej zakotvíte. Takhle budete pokračovat do úplného zakrytí prostoru zdi. Jelikož je polystyren měkký, není problém jej nařezat na požadovanou velikost. Poté již jen proveďte povrchovou úpravu polystyrenu a můžete stěnu vymalovat. Kvalitní zateplení stěn ušetří spoustu tepla a energie a tím i spoustu peněz. Zateplení se vyplatí.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *