meditace
Nezařazené

Jak odblokovat čakry

[dropcap]Č[/dropcap]akry jsou orgány našich těl, takzvaná centra rotující energie, která slouží jako přijímače. Jsou rozvodnými místy systému energií člověka, v nichž se však ponejvíce ze stresových zážitků, z vnitřní prázdnoty, z různých strachů tvoří blokády. Tím dochází u jednotlivé čakry k ucpání, což způsobí, že životní energie nemůže volně proudit.

  1. čakra kořenová
  2. čakra sakrální
  3. čakra solar – plexu
  4. čakra srdeční
  5. čakra krční
  6. čakra čelní
  7. čakra korunní

Před meditací bych chtěl říci, že nemusíte otevírat všechny čakry, protože nemusejí být všechny zablokované.

S každým nádechem se uvolňuješ a s každým výdechem jsi klidnější. V této meditaci povedeš svoji pozornost na své hlavní čakry.

K meditaci na barvy a čakry se pohodlně usadíme, tak aby páteř byla pokud možno rovná, zavřeme oči a vnitřně se uklidníme. Dech je klidný a pravidelný. Když přijdou nějaké myšlenky, nevěnujeme jim pozornost a necháme je odplynout. Dopřejeme si několik minut ticha. Jsme klidnější a klidnější, odevzdáme se úplně pocitu vnitřního míru a bezpečí.

meditace

Nejprve první čakry

Nyní vedeme naši pozornost do oblasti první čakry, která se otevírá směrem dolů na spodním konci páteře. Tam necháme vzniknout malou červenou jiskru, která se bude postupně zvětšovat a zvětšovat, až se pomalu rozvine do svítící zářivé červené světelné koule. To může trvat minutu nebo déle, čas je tu vedlejší, jen obraz je důležitý – čím déle můžeme tento obraz udržet, tím větší je účinek tohoto cvičení. Když se ti bude zdát, že obraz slábne, nech ho svým duchovním okem obnovit, bez snahy a bez násilí.

K otevření druhé čakry vede oranžový bod

Jestli jste si tedy co nejzřetelněji vizualizovali ohnivě červenou světelnou kouli několik minut na správném místě, obraťte nyní jemně a pomalu svoji pozornost ke druhé čakře. Zde vytvořte opět jemný barevný bod, tentokrát však jasně oranžový. A také tento oranžový světelný bod se bude postupně zvětšovat a bude jasnější a zářivější. Opět se pokuste tuto krásnou zářící barevnou kouli vnímat co nejzřetelněji svým vnitřním zrakem a udržet tento obraz co nejdéle.

Každá čakra má svoji barvu

Podobně postupujeme k ostatním čakrám, s barvami zlatožlutá, zelenorůžová, modrá, indigová a nakonec zlatofialová. Poté, co jsme takto rozzářili všech sedm čaker, setrváme ještě chvíli v klidu a pak teprve pomalu otevřeme oči. Tato meditace trvala asi dvacet minut. Když se nyní zaposloucháš sám do sebe, zjistíš, že jsi klidný a vyrovnaný, zároveň ale silný a plný vnitřní radosti ze života, otevřený a přece v bezpečí, sám v sobě a přesto oběma nohama na zemi. Tvůj duch otevřel vizualizovanými barevnými vibracemi tvé čakry a vyvážil je. Jsi pánem svého fyzického těla i jeho vibračních polí.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *