Domů / Interiér / Dětské pokoje / Jak vymalovat dětský pokoj

Jak vymalovat dětský pokoj

Dětský pokoj by se měl především líbit těm, kteří jej používají nejvíce, to znamená dětem. Při malování dětského pokoje netřeba být konzervativní. Stejně malba dlouho nevydrží… Děti mají rády jasné a zářivé barvy, ideálně ještě s nějakým obrázkem. Pokud chcete, můžete dětem vytvořit na stěnách pohádkový svět, děti vám za to poděkují.

shutterstock_60716239

Zářivé barvy pro dětský pokoj

Čím veselejší barvy, tím lépe. Kluci mají rádi spíše klučičí barvy, jako zelenou, modrou, holky spíše odstíny červené a růžovou. Barevnost pokoje je dobré sladit i s barevností nábytku a vybavení pokoje. Pokud při malování pokoje zapojíte i své potomky, tak budou mít jistě radost a můžou uplatnit i své nápady. Bude se jim v takovém pokoji lépe bydlet.

Omyvatelné barvy

Pro mladší děti jsou často stěny nepopsaným papírem a to doslova. Pokud se jim dostane do ruky pastelka, jsou schopni během pár chvil „vymalovat“ celý pokoj. Pokud máte takhle umělecky zaměřené děti, tak můžete použít na vymalování pokoje omyvatelné barvy. Jsou sice trochu finančně náročnější, ale investice se určitě vyplatí. Malba bude po jednoduchém omytí jako nová.

Samolepky na zeď

Bytovým doplňkem dětského pokoje bývají často i samolepky na zeď. Můžete zkombinovat vymalování pokuje s těmito samolepkami. Chce to jen trochu fantazie a kombinací malby a samolepek můžete získat zajímavou výzdobu. Malba pak bude více plastická a pro děti zajímavější.

Jaké barvy zkombinovat

Při malování dětského pokoje budete často kombinovat barvy. Pokud si nejste jisti tím, jaké barvy k sobě pasují, tak navštivte internetové stránky, které vám pomohou. Na těchto stránkách si i v praxi můžete vyzkoušet jak jdou dohromady jednotlivé barvy. Děti mají rády rozmanitost, ale pokud to přeženete, tak vám asi moc nepoděkují. Nebojte se ani poradit se s dětmi jakou barvu si přejí, je to přece jen jejich pokoj v kterém budou vyrůstat.

O Petr Urbanek

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.