Jak vymalovat obývací pokoj

0
495

[dropcap]O[/dropcap]bývací pokoj je většinou nejfrekventovanější místo v bytě. Sledujeme v něm televizi, přijímáme návštěvy a vůbec tam trávíme spoustu času. Měl by být pohodlný, útulný, ale také praktický. Malba by měla odpovídat účelu daného pokoje, v tomto případě obývacího. Ve většině případů by se mělo jednat spíše o konzervativní a klidné barvy, ale není to podmínkou.

Moderní obývací pokoj

Pokud se bavíme o moderním obývacím pokoji a o použitých barvách, tak čistě bílá nepřipadá v úvahu. Moderní byt a moderní barvy na stěnách chtějí většinou mladí lidé. Nemusíte se bát ani výraznějších barev, ani kombinace více barev na stěnách. Nemusejí být všechny stěny ve stejné barvě, naopak. K mládí patří mnohobarevnost a to platí i o stěnách bytu. Jen malou radu než začnete malovat. Podívejte se na internetu na stránky o barvách a o tom, která se hodí k jiné. Různé barvy v jednom pokoji to ano, ale ne hrůzné barvy v jednom pokoji.

Konzervativní malba v obývacím pokoji

Jestli chcete, aby byla malba obývacího pokoje spíše konzervativní a nenápadná, použijete méně výrazné barvy. Spousta lidí zvolí tradiční bílou barvu a nebude to špatná volba. Může to být i jiná barva, ale spíše ve světlejším odstínu než v tmavším. Světlejší odstíny jsou pro většinu lidí přijatelnější, než výrazné barvy.

Sladění s vybavením a nábytkem

Důležitou součástí vymalování bytu je sladění barev s nábytkem. K tmavšímu nábytku se moc nehodí křiklavé barvy a naopak. Také by jste měli mít představu kde bude televize, kde bude sadačka a další nábytek a podle toho také zvolit barevnost stěn. Při malování pokuje také nezapomeňte na slunce a vůbec světelné podmínky. Pokud na určitou zeď svítí prudce slunce, tak při použití určitých barev může být pohled na ni až nepříjemný.

Nyní již jen zbývá popřát moudré rozhodování při výběru barev a pevnou ruku při vlastním malování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno