Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace,  Zdi & tapety

Montáž sádrokartonu na strop

[dropcap]K[/dropcap]aždý chce mít byt jako klícku, to znamená čistý a pěkný. Pokud kupujete nový dům, tak si vše prohlédnete a dbáte na to, aby vše bylo jak má být. Co ale dělat, pokud byt již máte, nebo jste ho zdědily, a máte křivý strop. Dívat se doma na křivý strop asi není moc radostný pohled. Případně pokud máte v místnosti stropy moc vysoko a potřebujete je snížit? V takovém případě je dobrým řešením použít sádrokarton.

shutterstock_166554266

[box type=“info“ ]

Co je to sádrokarton

Sádrokarton jsou v podstatě dva papírové desky cca 1 mm tlusté a mezi nimi je cca 1 cm sádry. Jsou celkem lehké a montáž je pro zkušeného jednoduchá. Pokud s montáží sádrokartonu nemáte zkušenosti, tak pro vás platí známé dvakrát měř a jednou řež. Sádrokarton není moc pevný a taky nemá moc velkou nosnost. Pokud chceme namontovat sádrokarton na strop, tak na to musíme stále myslet.

[/box]

Kde sehnat sádrokarton

Sádrokarton můžete sehnat v hobby marketech, nebo ve stavebninách. Pokud chcete instalovat sádrokarton na strop, tak také potřebujete kovovou konstrukci, na kterou sádrokarton upevníte. K tomu také šrouby a hmoždinky. Vše můžete ve specializovaných obchodech nakoupit a pomatujte, že by jste měli koupit sádrokartonu více, než je plocha stropu.Nevyužijete vše na 100%, určitě budete mít odpad.

Příprava na montáž

Přípravy na montáž začínají sehnáním si potřebného vybavení na montáž. Budete muset řezat nejen sádrokarton, ale také kovovou konstrukci na kterou jej upevníte. Dále budete muset vrtat do stropu, takže potřebujete pořádnou vrtačku a také vrtáky s ostřím se slinutých karbidů. Vrtákem do dřena beton neprovrtáte. Pokud tohle vše máte, zajistěte si ještě někoho na pomoc. Jelikož se jedná o strop a sádrokarton je rozměrný, raději si zajistěte pomoc dvou lidí.

Vlastní montáž

Ke stropu upevněte v požadované výšce kovovou konstrukci. Musí pořádně držet, bude nést celou váhu sádrokartonu. Poté upevněte sádrokarton na konstrukci a spáry zatřete sádrou.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *