Nezařazené

Objevte kouzlo korku v interiéru

Svůj interiér se snažíte vyladit do toho nejmenšího detailu, sledujete trendy, styly. Chcete, aby váš domov byl teplý, harmonický a ve spojení s přírodou? Pak je pro vás vhodný korek, který všechny tyto atributy splňuje.

A nemusíte ani nutně holdovat retro stylu nebo rustikálním kouskům. Korek se hodí i do moderního interiéru.

Přírodní korek

Samozřejmostí je, že hovoříme o přírodním korku, ne o náhradě. Vyrábí se z kůry korkového dubu a už antičtí Řekové jej znali a věděli, co vše přináší. Vyráběli se z něj například korkové zátky, první se objevili okolo roku 1530.

Korkové zátky jako dekorace

Nejen milovníci vína obdivují krásu korkových zátek. Kromě toho, že pod sebou ukrývají lahodné víno, můžete tyto zátky využít i dál, k dekoraci. Už jste jistě viděli krásné a originální obrazy z korkových zátek. Můžete je libovolně naskládat, svisle, naležato nebo je pomocí nože nakrájet a vytvořit z nich originální obrazce. Je to jen a jen na vás! Z korkových zátek můžete složit také mozaiku, monogram, věšáček, rozlišovač na klíče. Kromě toho můžete vytvořit také korkový podtácek, který může sloužit pod hrnek s kávou nebo také pod sklenici s vínem.

Korkové podlahy i nábytek

Abychom netvořili jen dekorace, lisovaný korek je možno využít také jako podlahovou krytinu nebo k obložení stěn. K dostání je v rolích nebo kostkách, také je možno jej získat v moderní plovoucí podlaze. Disponuje mnoha strukturami a barvami, takže si vyberete takový design, který se hodí do vašeho interiéru. Vytvářet můžete důmyslnou mozaiku, která bude velmi originální.

Korek je teplý, pružný a měkký, na našlápnutí velmi příjemný. Umí také velmi dobře tepelně izolovat, odolává vysokým teplotám. Jde také o velmi dobrý zvukový izolant. Takovéto podlahy jsou snadno omyvatelné a nevadí ani alergikům.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *