Přenosné rostliny ozdobí i malý balkon

0
248

Přenosné rostliny se těší mezi ldmi velké oblibě, jsou velmi dekorativní a můžete si s nimi s přehledem zkrášlit i ten nejmenší balkon či terasu. Jako přenosné rostliny se v našich podmínkách nejčastěji používají dekorativní subtropické nebo tropické rostliny, které nemohou trvale zůstat venku, protože by nepřežily.

shutterstock_3759949

V letních měsících můžeme rostliny umístit ven, ale zimní nízké teploty by nevydržely. Proto je na podzim musíme za včas uklidit třeba do skleníku nebo na jiné místo, kde je stabilní teplota kolem 10°C.

Druhy, které opadají, mohou přezimovat i při nižších teplotách, které by však neměly klesnout pod pět stupňů.

Přenosné rostliny jsou velmi omezeny prostrem, proto musíte dbát více než u jiných rostlin, aby v zemině měli vždy dostatek výživy. Kvalitní hnojivo pro tropické a subtropické rostliny můžete nakoupit v každém lepším hobby marketu.

Důležitá je také dostatečně velká nádoba s drenážní vrstvou, která umožní odtok přebytečné vody. Každá rostlina je charakteristická a je důležité ji zajistit jedinečné podmínky pro pěstování, jen tak se z přenosných rostlin budete těšit více než jednu sezónu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno