Exteriér,  Pěstování rostlin

Balkonové květiny – pěstování

Taky už se nemůžete dočkat, až budou váš balkon obdivovat všichni, kteří půjdou okolo. Ano, balkon můžete prostřednictvím okrasných rostlin a díky záplavě květů opravdu v jarním a letním období výrazným způsobem oživit. Nabízí se mnohé balkonové květiny, základem však je znát alespoň okrajově jejich nároky a požadavky, jedině tak se jim může dařit!

shutterstock_183383264

Typické balkonové květiny

Mezi typické balkonové rostliny patří například muškáty nebo jim podobné, převislé rostlinky. Jejich výhodou je, že dobře snáší i ostré sluneční paprsky. Samozřejmě potřebují adekvátní zálivku a alespoň občasné přihnojování.

Společným znakem balkonových květin je jejich choulostivost na mrazy. Na balkon byste je tedy měli dávat, až již nehrozí chladné počasí.

Letnění pokojových rostlin

Na terasách a balkonech lze s úspěchem pěstovat, respektive letnit, i valnou většinu domácích pokojových rostlin. Mnohým z nich prospívá vzdušnější prostředí – na oplátku se vám obmění krásným květenstvím nebo alespoň okrasným listem. A jaké květiny se řadí do této kategorie? Jde zejména o ibišky, oleandry, ale i nejrůznější palmy či tropické rostliny. Jejich požadavky jsou rozdílné – některým vyhovuje plné sluneční stanoviště, jiné preferují spíše polostín. Je důležité si jejich vlastnosti na pěstování vždy předem zjistit.

Na co si dát pozor?

A na co si dát při pěstování balkonových květin obzvláště pozor? Vůbec nejhorší je letní výheň, která může během několika dnů rostlinu přímo zničit – popálí listy. Velké opatrnosti je vhodné věnovat také tomu, aby nedošlo k přeschnutí rostliny. Je důležité si uvědomit, že ve vysokých teplotách potřebuje většina rostlin více vody, případně i rosení. Samozřejmě existují výjimky – sem patří zejména kaktusy nebo sukulenty, které jsou na tyto podmínky odolnější – i s nimi se lze setkávat na balkonech.

Přihlížet musíte také k rozměrovým vlastnostem vaší terasy nebo balkonu – je zřejmé, že se sem možná nebudou hodit rostliny, jež dosahují velkého vzrůstu!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.