Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Balzám na rty – kde všude může pomoci?

Balzám na rty dnes už používají takřka všichni. Nejde jen o módní záležitost, kterou využívají ženy, které chtějí, aby jejich rty byly neodolatelné. Vyrábějí se i takové balzámy na rty, které ocení pánové. Pomohou popraskaným rtům, dodají jim výživu a pomohou překonat období podzimu a zimy, kdy jemná kůžička na rtech praská, je vysušená a může i bolet. Balzámy na rty jsou dnes už v mnoha různých provedeních, muži většinou ocení především jelení lůj, což je pro ně praktičtější. Jednotlivé balzámy obsahují mimo jiné včelí vosk, kafr, parafín a další a další složky, které pomáhají rtům odolávat mrazu, suchým rtům, pomáhá rty hydratovat, udržovat je krásné a jemné na dotek. Ve většině případů má tuhou konzistenci a najdete jej v obchodech v tyčince, tubičce nebo třeba i v kalíšku.

Barevné a s vitamíny

Některé balzámy na rty dnes jsou barevné, mohou lehce zbarvit rty, což ocení hlavně ženy, které mohou postrádat rtěnky, které někdy mají vysušující účinky. Vyrábí se v oblíbených příchutích, ovocné, čokoládové a podobně. Také se v nich objevují vitamíny a výživné látky, které pomáhají o rty pečovat. O balzámu na rty můžeme říct, že je součástí snad každé dámské kabelky, mnohdy jich mají dámy hned několik. Jako prevence proti různým problémům se rty jsou balzámy ideálními v pomocníky. Ovšem věděli jste, že se balzám dá použít také jinými způsoby? Možná budete překvapeni, kde všude může balzám na rty pomoci.

Pomoc pro puchýře

Koupili jste si krásné nové boty, které si chcete hned vzít na sebe, ale po pár krocích cítíte bolest? Po delší cestě už cítíte, že se tvoří na noze puchýř, což znamená nejen nepříjemnosti a bolest, ale také nějaké to ošetření. Stačí jen sáhnout do kabelky a vytáhnout balzám na rty. Proč? Cítíte, že vás pálí místo na noze, které se otírá o botu? Pak toto místo potřete balzámem na rty. Sníží se tak tření boty o nohu a jde o první pomoc, aby postižené místo dále netrpělo.

Zaseknutý prstýnek

Stane se někdy, že si ráno nasadíte prstýnek, všechno je v pořádku, ale během celého dne, kdy pořád něco děláte, pijete, jíte, jej večer nemůžete sundat? Ať se snažíte, jak se snažíte, prostě to nejde. Začínáte tlačit na sílu, což problému vůbec nepomáhá, právě naopak, ještě si pokožku podráždíte, prst nateče a problém se zvětší. Říká se, že máte použít mýdlo a vodu, sádlo, máslo a podobné další fígle. Jenže když nejsou po ruce a vy potřebujete prstýnek sundat dolů? Podobným způsobem může pomoci také balzám na rty. Stačí, když postižený prst potřete balzámem a poté prstýnek snadno sundáte.

SOS pro nos

Když máte rýmu, je to určitě nepříjemné a to i kvůli tomu, že musíte neustále nosit kapesníčky pořád u sebe, neustále smrkáte a nos otíráte. Vlivem toho máte už během dvou až tří dní nos celý červený a to nejen kvůli rýmě. Zarudlý nos a pokožka, která je podrážděná trpí každým jedním použitím kapesníku. Existují speciální krémy, které mohou pomoci v léčbě zarudlého a podrážděného nosu. Nemáte krémy po ruce? Jsou pro vás moc drahé? Využijte balzám na rty a postižené místo natřete. Uleví se vám.

Pomoc pro obuv

Kožené boty jsou dobrou investicí, vydrží opravdu mnoho a staráte-li se o ně dobře, pak si jich užíváte dlouhou dobu. Nemáte po ruce krémy, které by mohly kožené obuvi pomoci? Potřebuje ten správný lesk a také vlhkost, aby nebyla vysušená a nepraskala? Balzám na rty je další skvělou pomocí, jak botám dopřát vše, co potřebují.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.