Bydlení,  Dekorace,  Design,  Interiér

Impozantní pozadí v interiéru: přírodní nástěnné koberce

Při navrhování komponentů do bytu, vám každý designér řekne, že i detail, dokáže udat tón a definovat prostor v jakékoli místnosti. Jedním takovým příkladem je i koberec. I když pro řadu lidí ztratil význam, jak z hlediska estetického, tak i praktického.

Je jednodušší zamést a setřít podlahu, než vysávat a čistit koberec. My vám však přinášíme koberec v malinko jiné formě, je přírodní a může být tudíž na podlahu, ale i na stěnu!

Mnohokrát je však výběr koberce výchozím bodem pro návrháře

My se dnes podíváme na přírodní koberce, které dodávají interiéru jednoduchý styl a přirozené tóny. Vlákna koberce nejsou vyrobeny z ničeho jiného, než z mořské trávy nebo sisalu.
Přírodní koberce jsou sice oblíbené více, než deset let, ale stále udržují svůj trend. Plno lidí je volí jako nástěnnou dekoraci, ale také třeba jako potah na schody.

Výhody použití mořské trávy

Opěvovaná sláva těchto koberců souvisí s extrémně odolným materiálem. Dovolujeme si tvrdit, že se opotřebí až za pěknou řádku let. Jelikož je tento produkt pěstován ve vodě, je v zásadě nenasákavý a vlastní silné pevné vlákno. Je bez statické elektřiny a obvykle nepřitahuje nečistoty a prach. Na dotek budete mít pocit, jako byste hladili vosk. Jeho textura je připodobňována také latexu. Je to velmi příjemné.

Všichni známe klasické koberce

Jdou hůře čistit a plno lidí řeší nečistoty tak, že si koberec vytáhnou ven a umyjí zahradní hadicí. Pokud máte malé dítě, které vám převrhne talíř s jídlem, je pro vás klasický koberec nepraktický. Je tu jeden tip, který má pro koberce s mořskou trávou další plus – klouzavost povrchu snížíte tím, že pod něj dáte plstěnou podložku. Plno koberců vlastní látkový okraj a skosené rohy, což kolikrát stačí. Avšak podložka má nespornou úlohu odpružení a chrání současně i podlahu. Koberce z mořské trávy jsou levné, skvěle vypadají a podtrhnou styl.

Oproti tomu sisal je drsnější

Sisal má hrubší strukturu a vlákna podobná vlasům. Je vyroben z rostliny agáve a je více savý, což způsobí větší škody, když se vytvoří nějaká skvrna. Sisal prošel v posledních několika letech dlouhou cestu proměn. Je to i nadále jedna z bezvadných možností, nejen pro jeho strukturu, ale také pro množství dostupných vzorů a barev.

Instalace kobercových obrazů ze stěny ke stěně je společná, jak pro mořskou trávu, tak sisal.

Zřejmě tato krása nebude úplně pro všechny

Při koupi si ke koberečku přičichněte. Mořská tráva je totiž výsledkem tvoření přírody, tudíž v mnohých vyvolává pocit, že cítí zvíře. Pozor na kluzký povrch mořské trávy, ta by vám na schodišti působila denní boj s ustáním na nohou a zvláštní opatrnost. Pokud patříte mezi ty, kteří pospíchají, pro vaši bezpečnost zvolte raději sisal nebo úplně jiný materiál.

O slovo se hlásí ještě přírodní vlněné koberce

Vlněné koberce si po staletí získaly pověst kvality a trvanlivosti. Synonymem luxusu zůstávají neuvěřitelně oblíbené koberce, které si mohou vybrat majitelé domů pro své účely, ale i třeba v pohostinství.

Vlněné koberce vydrží tlak, mají krásnou estetiku a vynikají retenčními vlastnostmi. Při správné péči jsou neuvěřitelně dlouhotrvající a investicí číslo jedna. Pokud uvažujete o koupi nového koberce, vlna je také přijatelná volba.

100% vlněný koberec, označuje koberce tkané, z čistého zdroje – tedy z ovcí. Tento typ vlny lze nalézt na plemenech ovcí nacházejících se v Británii a na Novém Zélandu. Mnoho koberců tak obsahuje jak novozélandskou vlnu, tak britskou vlnu, ty patří mezi top. Kdo chce doma luxus a potrpí si na ty nejlepší materiály, pak má jistě z naší nabídky, z čeho vybírat.