Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Boho styl – pro nespoutané a originální jedince!

Spousta trendů, nových inovací, moderních názvů. Trendy se střídají opravdu velkou rychlostí, takže mnohdy ani nevíte, co se okolo vás aktuálně děje. Slyšeli jste už název boho styl? Nejčastěji se pojí s oblečením a stylem, který se nosí. No i tento styl už pronikl také do interiérů a designu jednotlivých místností. Jste individualisté a vždy jste šli tak říkajíc proti proudu? Nezapadali jste do šedé uniformnosti, která se okolo vás objevovala, ale raději jste se mysleli na originalitu všech okolo, tím pádem i na tu svou vlastní? Boho styl bude pro vás velmi dobrým řešením. Všechno v harmonii, originální a nespoutané, takový může být boho styl. Nevíte, o co přesně jde, co je pro něj význačné a jak vlastně tento styl popsat?

Co je to boho styl?

Vznikl ze slova bohemian a toto označení se objevilo už v osmnáctém století, kdy se tímto označovali lidé, kteří měli svůj vlastní názor a žili podle svého uvážení. Možná to byli vagabundové, možná poutníci nebo jen ti, kteří jednoduše nesouhlasili se sociálními a politickými názory té doby a nebáli se to dát najevo. Dost často to byli vyděděnci, kteří nechtěli být otroky pravidel. Tak vznikl styl boho, který se od těch, kteří žijí nespoutaně a bez pravidel, inspiruje a to jak v oblečení, tak v interiérovém vzhledu. Jde o jeden ze stylů, který nemá skoro žádná pravidla, není tak striktní, jako ostatní a můžete v něm mísit různé kultury, věci a také různé časy. Ozdobné korálky, střapce, barevné osvětlení, podsedáky s barevnými motivy, krásné a syté barvy v kombinaci s jemnými tóny, fotografie, památky, spousta zeleně. I to může být boho styl.

Knihy, zrcadla, umění, starožitné předměty a další a další věci. Zkrátka vše nekonvenční, umělecké, kočovné. V interiéru je hlavním kritériem spontánnost. Nedržet se zajetých linií, prostě do interiéru dejte srdce. Co je hlavním motivem? Nic není špatně, nic není předepsané, nic není nutné! Chcete pryč od světa plného stereotypu? Plného konzumního života a všeho, co se lidé snaží do interiéru natahat, protože je to právě teď moderní a důležité? V kombinaci s industriálním nebo skandinávským stylem to bude skutečně inovativní bydlení! Co by ve vašem bydlení rozhodně nemělo chybět?

Vsaďte na barvy a barevnost

Lidé s láskou k boho stylu neudělají chybu, když vsadí na krásné barevné ladění interiéru. Hlavními barvami, které se pro boho styl hodí, jsou černá, hnědá, olivová a khaki. Říkáte si, proč tyto barvy, když je vaší hlavní vášní barevnost? Můžete k nim přimíchat barvy, které máte rádi! Neuděláte chybu se zlatou, stříbrnou, hořčičně žlutou a podobně! Když přidáte fialovou, červenohnědou nebo rovnou červenou, také bude váš interiér jen zářit!

Přírodní materiály vedou

Lidé s láskou k boho stylu se nejvíce nacházejí právě v přírodě, proto i do svého interiéru chtějí vše, co se přírodě nejvíce podobá. Takže není problém, když si do místností zajistí kožené sedačky, podsedáky a podobně. Nejlepší nábytek bude ze dřeva, pokud je na vás příliš drahý, sáhněte po proutěných kouscích. Nevyhýbejte se ani provazům, hamakám v místnosti nebo křeslu, které je zavěšeno od stropu.

Dekorace jsou základ

Zatímco minimalismus se děsí byť jen malé dekorace, boho styl je vítá s otevřenou náručí. Takže chcete-li vsadit na polštářky, závěsy, záclony, přehozy, potahy, povlečení, závěsné dekorace, fotorámečky a podobně, jste na správné adrese. Blýskavé flitry, jednoduché a přírodní materiály jako len nebo bavlna, volánky, to všechno je pro milovníky boho stylu jako dělané.

Jiná kultura

Chcete boho styl oživit? Kaktusy, palmy, citronovníky, pomerančovníky a další rostliny jsou pro vás ideální. K tomu můžete přidat sošky zvířat, zajímavé dekorace z cest, exotické kousky a podobně, to boho styl ocení.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *