Bazény,  Exteriér

Bazén na zahradě – jak si jej svépomocí pořídit?

Máte velkou zahradu, kde si chcete pořídit vše, co jste si dlouhé roky přáli? Máte svůj vlastní záhonek, který je plný květin, které vám dělají radost? Nebo naopak máte záhonky, na kterých pěstujete jahody, maliny, rajčata, hrášek a další a další ovoce a zeleninu, kterou poté můžete se svou rodinou konzumovat. Máte dokonce místo pro relax, krásný altán nebo pergolu, kde můžete relaxovat sami, pořádat večírky s přáteli i rodinné posezení. Dočkali jste se také statných stromů, které poskytují stín a rok co rok přináší jablka, hrušky, třešně nebo švestky. Stále máte na své zahradě dost místa a přemýšlíte, co dál s ním? Každá správná zahrada potřebuje svůj bazén, kde se v parném horku můžete svlažit, ochladit nebo opět jen tak relaxovat.

Bazén na vaší zahradě

Je spousta možností, takže je logické, že stojíte před velkým rozhodováním. Jaký bazén by pro vás a vaší rodinu byl ten nejlepší? Můžete volit bazén nafukovací, který na začátku léta nafouknete a poté, až přijde podzim, zase vyfouknete. Jednoduše a pohodlně schováte a vytáhnete, když je to potřeba. Nebo raději vsadit na bazén, který je zapuštěný v zemi? Je potřeba jej udržovat, můžete jej zvolit ve větší velikosti a kromě osvěžení si v něm také zaplavat. Volba mezi je polozapuštěný bazén.

Druhy bazénů

Když sáhnete po zapuštěném bazénu, pak neuděláte chybu. Skvěle se hodí k zahradě, dobře padne vaší zahradě a nijak ji nenaruší. Kromě těchto tří základních druhů bazénů musíte volit mezi dalšími. Existuje totiž dost dalších druhých druhů bazénů. Když vsadíme na ten zapuštěný bazén, pak musíme řešit, který z těchto tří druhů dále vybrat. Fóliový, laminátový nebo také samonosný. A jak si mezi nimi vybrat? Který to bude?

Fóliový je cenově dostupný

Tímto termínem se myslí bazén, který se vyrábí ze speciální fólie, která je z polyetylénu. Rovněž je to fólie, která disponuje hydroizolačními vlastnostmi. Hledáte vhodný bazén, který je potřeba zapustit, ale zároveň by to nemělo úplně zruinovat vás a vaše finanční úspory? Tento druh bazénu vám pomůže šetřit peněženku co možná nejvíce. Fólii vybíráte v mnoha tvarech, velikostech a také barevných provedeních, takže si můžete zvolit takový bazén, po kterém toužíte.

Není potřeba jen tato fólie, musíte mít speciální pozinkovanou konstrukci plechů nebo rovnou stěny, které jsou v jámě vyhloubené a vybetonované. Vsadíte na fólii? Pak je dobré využít tu nejvyšší možnou kvalitu. Díky tomu bude mít váš bazén dostatečně dlouhou životnost. Fólie je chráněná před UV zářením a bez problémů můžete využívat chemické přípravky na úpravu vody. Objeví se problém a fólie je porušená? Pak ji můžete jednoduše opravit a co víc, nemusíte k tomu vypustit celý bazén.

Laminátový je nejoblíbenější

V posledních letech jsou velmi oblíbené laminátové bazény, které na vaší zahradě vydrží dlouho, třeba i několik desítek let. Díky materiálu odolává teplotním výkyvům a také můžete v klidu využívat přípravky do bazénu, chemie v nich jim jen tak neuškodí. I zde je možno vybírat, jakou barvu si chcete pořídit. Co vás může limitovat je výběr velikosti a tvaru. Výroba totiž spočívá v odlévání do formy a to v jediném kusu. Nejširší kus tak může být maximálně čtyři metry. Tím, že je bazén v jednom kuse zase eliminuje spoje a možné problémy, které to způsobuje.

Samonosný bazén bez investic

Samonosný bazén bude na začátku poměrně drahou a vysokou investicí a možná si budete říkat, zda to skutečně stojí za to. Ovšem tato investice se vám vrátí, protože ho budete moci využívat dlouhé roky, trvale a bez nutnosti dalších a dalších investic nebo třeba celkové výměny. Jde o odolný materiál, životnost je velmi vysoký, dokonce převyšuje životnost ostatních bazénů a ani nepřetržitý provoz mu nijak extrémně neublíží.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *