Bazény,  Exteriér

Jak vybrat dětský nafukovací bazén?

Letošní koupací sezóna je sice u konce, ale následující tipy přijdou vhod i napřesrok. Pokud jste svým dětem letos upřeli požitek z koupání, protože jste neměli dostatek prostředků na pořízení většího bazénu, vyřešte to příště jinak – když nezbývá na velký bazén, pořiďte jim dětský nafukovací bazének. A protože předpokládáme, že chcete, aby vydržel minimálně několik sezon a dost možná pár let rostl společně s dětmi, řiďte se našimi praktickými tipy. Prozradíme vám, na co si dát při výběru pozor.

shutterstock_233182390

Základní výhody dětských nafukovacích bazénů

Dětské nafukovací bazény zaujmou nízkou pořizovací cenou. V podstatě jde o nejlevnější typy bazénů vůbec. Ale jak je to s dalšími výhodami, jsou vůbec nějaké? Za zmínku stojí snadná montáž (dá-li se o sestavení hovořit jako o montáži…), ke které nebudete potřebovat nářadí ani zručnost.

V neposlední řadě hraje roli i vysoká míra bezpečnosti – nafukovací bazény nemají ostré hrany, o které by se děti při svých hrátkách mohly poranit. A aby toho nebylo málo, potěší vás i jednoduchá údržba a zanedbatelné provozní náklady. Společně s prostorovou nenáročností jde o jasnou volbu pro každého rodiče.

Vybíráme dětský bazén

V prvé řadě si ujasněte počet osob, které budou bazén užívat. Podstatné je také frekvence užívání a samozřejmě i specifické podmínky terénu, kde bude bazén umístěn. Při výběru prodejce dejte na dobré reference a zaměřte se na délku záruky. Nejlevnější dětské bazény stojí řádově několik set korun, dražší se pohybují v tisícikorunách.

Co se týče životnosti, nemůžete očekávat, že nafukovací bazén vydrží celou dekádu. Pokud ho však uskladníte na správném místě, určitě vám bude několik let sloužit.

A pozor, nikdy nenechávejte malé děti bez dozoru, byť jde o bazén, ve kterém je dospělé osobě vody po kolena…

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.